Sylwestrowy wieczór – świece jako forma urozmaicenia

0
1415

Świece podczas sylwestrowego wieczoru mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym. Poza tym, że można dzięki nim ozdobić przestrzeń, to na pewno pomogą stworzyć wspaniały, wieczorowy nastrój. Oto kilka podpowiedzi, jakie gatunki świec będą najbardziej odpowiednie na sylwestrową noc i jakie kompozycje można z nich stworzyć.

Klasyka i elegancja

Zacznijmy od klasycznych świec stołowych. Jeśli nimi przyozdobimy stół, nabierze on wyjątkowego, odświętnego charakteru. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej eleganckich, a jednocześnie klasycznych form dekoracyjnych. Najlepiej sprawdzą się tu świece stożkowe, umieszczane w różnego rodzaju świecznikach. Można postawić je pojedynczo lub pogrupować. Jeśli decydujemy się na to drugie rozwiązanie, warto wybrać świeczniki różnej wysokości, które dodadzą dekoracji więcej dynamiki. Ustawiając świece obok siebie należy zachować 10-centymetrowy odstęp – to gwarantuje równomierne wypalanie się każdej z nich, chroni wosk przed nadmiernym rozgrzaniem i kapaniem.

Sylwestrowa noc zobowiązuje, dlatego wybierając świece stożkowe, warto trochę zaszaleć. A na to pozwalają świetnie korespondujące z noworocznym klimatem imprezy kolory. Z pewnością najlepiej pasować tu będą odcienie w wersji metalicznej – jasnego i ciemnego złota, czerwieni, srebra. Ci, którzy wolą nieco bardziej stonowane i eleganckie kolory, mogą wybrać klasyczną biel, écru czy burgund.  

Przestrzeń wypełniona światłem

Innym rozwiązaniem, które równie dobrze będzie prezentować się pośród sylwestrowych aranżacji, są świece kule i świece walce. Z ich użyciem można pięknie zagospodarować wolne przestrzenie blatów, mebli. Kilka płonących świec dodaje tego magicznego uroku pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, że naturalne światło płomienia jest samo w sobie fantastycznym elementem dekoracji.

Wybierając konkretne rodzaje świec w kształcie kuli czy walca, warto ponownie postawić na błyszczące, metaliczne odcienie. Aranżację ze świecami walcami można dodatkowo urozmaicić przez zastosowanie ich w wersji stopniowalnej.

Świece w szkle

Jako element dekoracyjny świetnie sprawdzają się również świece wotywne – skądinąd bardzo w ostatnim czasie popularne. Ich dużym atutem jest szklany pojemnik, w którym umieszczony jest wosk, całkowicie stapiając się podczas palenia świecy. Pojemniki świec wotywnych są bardzo często ozdabiane, dzięki czemu świetnie nadają się do dekoracji przestrzeni. Można również ozdobić je samodzielnie, używając sylwestrowych motywów przewodnich w formie wzorów naniesionych na powierzchnię pojemnika czy błyszczących przepasek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here