Petproof - tkaniny przyjazne zwierzętom

Psy i koty od wieków są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Lubimy spędzać z nimi czas w domowym zaciszu, jednak wszechobecna sierść i podrapane meble są prawdziwą zmorą właścicieli czworonogów. Na pomoc spieszy jedno z najnowszych osiągnięć tapicerstwa – tkaniny odporne na zwierzaki.

Psy i koty od wieków są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Lubimy spędzać z nimi czas w domowym zaciszu, jednak wszechobecna sierść i podrapane meble są prawdziwą zmorą właścicieli czworonogów. Na pomoc spieszy jedno z najnowszych osiągnięć tapicerstwa – tkaniny odporne na zwierzaki.

Odpoczywaj razem ze swoim pupilem

Wielu właścicieli zwierząt zakazuje swoim pupilom wskakiwania na kanapę. Nie kierują się przy tym złośliwością, lecz zachowawczością – pazurki psa czy kota mogą zniszczyć nawet najpiękniejszą tapicerkę. Chociaż chcielibyśmy czasem przytulić się do naszego pupila oglądając telewizję, nietrwałe tkaniny skutecznie nam to uniemożliwiają. Warto w takiej sytuacji zastanowić się nad tapicerkami z tkanin petproof.

Czym cechują się tkaniny typu petproof?

tkaniny typu petproof

Tkaniny tej generacji są dużo bardziej odporne na zadrapania czworonogów dzięki swojemu drobniutkiemu splotowi – Twój pupil będzie musiał nieźle się natrudzić, zanim wyciągnie choćby nitkę z tapicerki. W połączeniu z gładką powierzchnią tkaniny drobny splot utrudnia psiej i kociej sierści wbijanie się kanapę. Przy materiale petproof nie musisz więc męczyć się z usuwaniem kłaczków – wystarczy, że użyjesz zwykłej rolki do ubrań lub wilgotnej ściereczki.

Petproof + waterproof – połączenie idealne

W sklepie tapicerskim warto wybrać taką tkaninę, która będzie nie tylko odporna na zadrapania i sierść, ale także na plamy i wodę. Na obiciach wodoodpornych nie gromadzą się roztocza, grzyby czy bakterie. Niestraszny tak zabezpieczonej kanapie będzie również pies, którego właśnie przyprowadziliśmy ze spaceru w deszczowy dzień. Trwałość i łatwość czyszczenia to zdecydowanie najbardziej praktyczne zalety tego rozwiązania.

Komfort nie zależy tylko od tkaniny

Aby wypoczynek z pupilem był komfortowy, warto poza zainwestowaniem w tkaninę typu petproof nauczyć swojego zwierzaka dobrych nawyków. Niezależnie od tego, czy dany mebel jest „odporny” na zwierzęce zachowania, nie powinniśmy pozwalać swoim czworonogom go drapać. Do ostrzenia kocich pazurów służą specjalne drapaki, psom natomiast należy regularnie obcinać pazury. Trzeba pamiętać o tym, że nie istnieje (jeszcze) tkanina niezniszczalna.

Jeśli do tej pory miałeś obawy przed leżeniem na kanapie i oglądaniem ulubionego serialu w towarzystwie swojego czworonoga, możesz odetchnąć z ulgą – dzielenie zestawu wypoczynkowego ze zwierzakiem wcale nie musi być uciążliwe. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rodzaj obicia. W końcu psy i koty są jak członkowie rodziny, czemu więc mielibyśmy odmawiać im chwil komfortu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here