Lampy kuchenne

0
3016

Dobierając oświetlenie kuchenne, można zdecydować się na szereg rozmaitych kompozycji, jakie będą odpowiadać estetyce wnętrza. W wypadku światła sufitowego do kuchni należy potraktować je jako światło generalne oraz pamiętać, iż dodatkowe oświetlenie blatu może wykazać się potrzebne. W małych oraz ogromnych kuchniach, w jakich stolik kuchenny znajduje się na środku wnętrza, doskonale sprawdzą się sufitowe lampy wiszące. Doskonały rezultat naoczny osiągniemy dzięki nim też w kuchniach otwartych, które jak wiadomo możemy zaaranżować na wiele różnych sposobów.

Światło centralne – ogólne

Klasycznym środkiem światła kuchni jest lampa położona w strategicznym punkcie w stropie, dzięki czemu osiągamy regularną dystrybucję oświetlenia w całym miejscu. Jednakże taki sposób światła ma negatywy, natomiast czyli zabiera dużo energii (100, 150 lub 200 watów w przeciągu godziny) – natomiast więc jest dosyć drogie. Dodatkowo meble kuchenne zwykle postawione pod ścianami, zatem przygotowując pokarmy przy blacie roboczym będziemy mieli światło za plecami.

Oświetlenie blatów roboczych

Właściwe doświetlenie blatów roboczych jest jedną z najważniejszych spraw planowania światła w kuchni. Odpowiednie światło powierzchni roboczej blatu oraz zlewozmywaka ma być praktyczne oraz pewne. Od przodu szafek kuchennych można umieścić oprawy z żarówkami halogenowymi bądź świetlówki. Światło nad blatem w kuchni umieścimy co 40-60 cm, w efekcie proporcjonalnie podświetlimy całą powierzchnia roboczą.

Jaka lampa do kuchni?

W klasycznych kuchniach sprzed kilkunastu lat, światło wnętrza zapewniał jeden ważny punkt na suficie. Dzięki temu otrzymywano światło w pełnym wnętrzu. Taki sposób światła ma jednakże braki – nie jedynie bierze ogromną ilość energii, lecz przede wszystkim nie gwarantuje właściwego oświetlenia. Sprzęty kuchenne zwykle ustawiane są pod ścianą – w takim wypadku zarzewie oświetlenia znajduje się za plecami, co komplikuje przyrządzanie pokarmów. Właśnie dlatego w kuchni, winno się wykorzystywać specjalne zarzewie światła.

Lampy kuchenne natomiast wyspa kuchenna

Duża wyspa kuchenna potrzebuje przeważnie paru skupień oświetlenia, umieszczonych blisko blatu. Jedynie w tenże sposób zapewnimy sobie właściwe światło podczas prac domowych oraz jedzenia. Obowiązują tak rzeczywiście owe same reguły co w wypadku stolików prostokątnych (określone wysoce). Wyspa kuchenna to wyjście innowacyjne, jakie aż się prosi o interesujące rozwiązanie do światła. Natomiast jak wysoko nad wyspą powinny znajdować się klosze? Polecana jest odległość ok. 80-90 cm.

Światło ozdobne w kuchni

Dodatkowy rezultat ozdobny w kompozycji kuchni otrzyma się, podświetlając półki, zarówno owe wewnątrz szafek, jak również wolno wiszące. Można do tego zastosować żarówki bądź taśmy LED-owe zużywające nieporównanie mniej energii od klasycznych oraz mające znakomite atuty ozdobne. Gdy w kuchni jest wyspa, może być podświetlona punktowo zarzewiem oświetlenia umieszczonym w okapie kuchennym bądź w podwieszanym suficie.

Źródło: https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-kuchenne-21/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here