Dzięki rozwojowi technologii możemy sterować swoim domem i kontrolować go zdalnie. Smartfon czy tablet pozwalają na sprawdzenie, co dzieje się w domu, gdy nas tam nie ma. To nie tylko podgląd, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa.

Co możemy kontrolować w inteligentnym domu?

Najważniejsze aspekty systemów domu inteligentnego to zarządzanie oświetleniem, ogrzewaniem, otwieraniem oraz zamykaniem rolet i drzwi. Technologia pozwala na zdalne zarządzenie urządzeniami elektrycznymi, a także monitoringiem. W czasie naszej nieobecności w domu mamy możliwość wyłączenia kuchenki, czy żelazka, jeśli zapomnieliśmy o tym przed wyjściem. Więcej na ten temat mówi artykuł: Sterowanie bezprzewodowe w Twoim domu – warto poznać te dwie ogromne korzyści!

Bezpieczny i wygodny dom

Oprócz zarządzania kuchenką, czy żelazkiem, system może uruchomić oświetlenie, gdy jesteśmy na wakacjach. Potencjalni obserwatorzy nie będą mieli wówczas świadomości, że nikogo nie ma w domu. Czujniki ruchu wykryją ponadto zbliżającego się włamywacza i zaalarmują właściciela, w przypadku burzy zaś odłączą urządzenia elektryczne i dadzą znać, gdy grozi nam zalanie. Inteligentny dom zapewni nam bezpieczeństwo przed złodziejem i żywiołami. Co więcej, odpowiednio skonfigurowany system obudzi nas ulubioną stacją radiową o wskazanej godzinie. Dostosuje także temperaturę w domu, więc wstaniemy w ciepłym mieszkaniu. Wreszcie otworzy rolety i włączy na czas ekspres do kawy.

Dom inteligentny – czy tylko w nowo budowanych budynkach?

Instalacja systemu domu inteligentnego możliwa jest do wykonania w każdym budynku, nie tylko nowo budowanym. Nie wymaga remontów, bowiem dzięki różnego rodzaju systemom bezprzewodowym można ją zainstalować bez problemu wszędzie, gdzie chcemy, wykorzystując dostępne, tradycyjne rozwiązania.

W e-sklep.zamel.pl znajdziemy wszystkie urządzenia do budowy systemów inteligentnego domu. Mogą one komunikować się między sobą. Współpracującymi z sobą urządzeniami, można sterować za pomocą pilota oraz zdalnie smartfonem lub tabletem. To pozwala na zarządzanie domem z dowolnego miejsca. Konfigurację systemu można dostosować do własnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here