Szafka na buty - jaką wybrać do przedpokoju

Wybór szafki na buty do przedpokoju może się wydawać banalny, niemniej jednak warto na niego poświęcić trochę czasu. Może się on okazać kluczowy dla wygody korzystania z niej.

Dlaczego szafka na buty jest tak ważna?

Każdego dnia zdejmujemy i zakładamy buty w przedpokoju po wielokroć. Niezbędne jest miejsce, z którego można szybko wyjąć obuwie i włożyć je, aby nie leżało bezpośrednio na podłodze przedpokoju. Tym samym szafka na buty staje się zakupem niezbędnym. Niedokładnie przemyślany zakup może doprowadzić do codziennej frustracji wynikającej najczęściej z braku miejsca na wszystkie pary obuwia dla domowników. Problematyczna może być też kwestia otwierania drzwi do szafki w ciasnym przedpokoju. Dlatego w tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się solidne szafki uchylne od producenta Akord: https://sklep.akord.net.pl/19-szafki-na-buty.

Jak dobrać szafkę do wnętrza?

Ważnym aspektem jest nie tylko wygląd szafki na buty, ale także jej rozmiar, liczna półek czy sposób otwierania drzwiczek. Specjalne szafki z uchylanymi drzwiczkami mają niewielką głębokość, właśnie z uwagi na sposób otwierania – dlatego najlepiej sprawdzą się w ciasnych przedpokojach małych mieszkań. Szafy z przeznaczeniem na buty połączone z komodą z drzwiczkami otwieranymi skrzydłowo są niezwykle funkcjonalne, dobre do bardziej przestronnych wnętrz. Ważnym aspektem jest także szerokość szafki oraz jej wysokość, co bezpośrednio przekłada się na liczbę par butów, jakie można schować wewnątrz. Wąskie, ale wysokie szafki są świetne w przedpokojach, w których ważne jest oszczędzanie przestrzeni podłogowej. Nieco szersze, ale niższe szafki również pomieszczą buty wszystkich domowników, ale za to lepiej prezentują się we wnętrzach, w których ważne jest wypełnienie przestrzeni ciekawym meblem.

Estetyczna kolorystyka szafek

Przedpokój bywa często traktowanym po macoszemu pomieszczeniem, a zupełnie niesłusznie – przecież to pierwsze miejsce, do którego wchodzą wszyscy zaproszeni goście, a więc powinno być bardziej reprezentacyjne. Szafki na buty dostępne w modnych kształtach i fasonach współcześnie można zakupić w bardzo przyjemnej, stonowanej kolorystyce. Biały kolor szafki jest niezwykle uniwersalny i tchnie schludnością, z kolei venge lub orzech dodają wnętrzu bardziej klasycznego charakteru. W przedpokoju warto postawić na prostą stylistykę i jednolitą kolorystykę szafki na buty. Dzięki temu dużo łatwiej będzie w przyszłości dokonywać zmian w obrębie tego jakże niedocenianego, ale niesamowicie reprezentacyjnego pomieszczenia w domu, i odświeżać je bez większych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here