Jak wybrać dmuchane jacuzzi do ogrodu

Zwykły, dmuchany basen w ogrodzie nie wystarcza? Warto pomyśleć o dmuchanym jacuzzi, które posiada wiele dodatkowych funkcji umilających relaks w wodzie. Jaki model będzie najlepszy?

Jaki materiał?

Dmuchane jacuzzi musi być wykonane z miękkiego, ale zarazem wytrzymałego materiału. Najlepsze są modele z mocnego, trójwarstwowego winylu, który ma przyjemną w dotyku powierzchnię i nie odkształca się nawet podczas intensywnego użytkowania. Winyl zapewnia stabilną konstrukcję, co w przypadku dmuchanych basenów ma ogromne znaczenie. Jacuzzi dmuchane ma tak wyprofilowane komory, że siedzące w środku osoby mogą się wygodnie oprzeć o ścianki, bez obaw, że wypadną na zewnątrz.

Panel sterowania

Jacuzzi dmuchane wyposażone jest w dysze wytwarzające przyjemne bąbelki, a to, czy i z jaką mocą hydromasaż ma działać, zależy od panelu sterującego – musi być on umieszczony w łatwo dostępnym miejscu, a jego obsługa nie powinna nastręczać trudności.

Ile dysz? Jakie dodatkowe funkcje?

Nie wszystkie modele mają dokładnie takie same funkcje, więc lepiej się upewnić, ile wybrane dmuchane jacuzzi ma dysz, jaki jest zakres temperatur, jakie ciśnienie wody oraz w którym dokładnie miejscu dysze są zainstalowane. Droższe modele mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki czemu jacuzzi będzie odpowiednie także dla osób potrzebujących leczniczych masaży wodnych.

Pojemność i kształt

Jacuzzi na domowy użytek najczęściej jest okrągłe, spotykane są także modele kwadratowe i w kształcie ośmiokąta. Standardowo jacuzzi dmuchane jest na 4-6 osób, ale bez większego problemu można znaleźć konstrukcję na 7-8 osób i więcej. Jacuzzi dmuchane można ustawić w ogrodzie albo na specjalnie przygotowanym podeście, a kiedy nie jest potrzebne, powinno się łatwo składać i po ponownym rozłożeniu zachować prawidłowy kształt.

Ile to kosztuje?

Dmuchane jacuzzi jest tańsze, ale to wciąż niemały wydatek. Cena zależy od wielkości basenu, standardu wykonania, wyglądu i oczywiście wyposażenia. Na jakości nie warto oszczędzać, zwłaszcza że ceny zaczynają się już od niecałych 2 tys. złotych, a to przecież inwestycja na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here