Szkło w aranżacji wnętrz – rotule do szkła

Aranżacje współczesnych wnętrz znacznie odbiegają od tych, jakie wykonywano kilkadziesiąt lat wstecz. Pojawiają się w nich nowe kolory czy formy, ale również materiały, które stwarzają szerokie możliwości tworzenia ciekawego wystroju. Zalicza się do nich szkło montowane w kuchniach, pokojach i łazienkach za pomocą specjalnych uchwytów. Gdzie można wykorzystywać szklane elementy i jaką funkcję pełnią w nich rotule?

Szklane lamperie w kuchni

Kuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem, które z jednej strony powinno spełniać wysokie standardy higieniczne, a z drugiej jest narażone na działanie wiele niekorzystnych czynników. Zmienne temperatury, poziom wilgotności, rozgrzany tłuszcz, kwasy zawarte w żywności, barwniki, ostre przedmioty to tylko niektóre z nich. Planowanie kuchennego wystroju wymaga ich uwzględnienia oraz dobrania odpowiednich materiałów.

Szkło spełnia większość wymogów. Jest higieniczne, łatwe do utrzymania w czystości, nie wchodzi w reakcje z produktami żywnościowymi, a odpowiednio zahartowane wykazuje dużą tolerancję na zmiany temperatur. Jest te odporne na rysowanie. Dzięki tym cechom szklane panele coraz częściej trafiają na kuchenne ściany montowane za pomocą rotul do szyb. Uchwyty punktowe do szkła, które oferuje np. firma Womet, są nie tylko praktyczne. Stanowią też dodatkowy element ozdobny, a dzięki dystanserom chronią szybę przed pękaniem. Cała oferta jest dostępna w firmowym sklepie Womet pod adresem https://www.womet.com.pl/sklep/produkty/uchwyty-do-szkla-rotule/.

Rotule do mocowania szkła w aranżacji balustrad

Uchwyty punktowe do szkła stwarzają znacznie więcej możliwości wykorzystania tego materiału w aranżacji wnętrz. Jednym z wielu jego zastosowań jest wypełnienie balustrad schodowych i balkonowych. Szklane panele są przezroczyste, dzięki czemu nie ograniczają dostępu światła. Dlatego doskonale zastępują drewniane tralki czy metalowe pręty. W efekcie schody zachowują lekkość optyczną, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne.

Rotule do balustrad to jeden z produktów Wometu. Są to metalowe elementy w kształcie walca, złożone z dwóch części, pomiędzy którymi znajduje się elastyczny amortyzator szyby. Możliwość doboru odpowiedniego kształtu uchwytu punktowego do szkła pozwala na montaż szyby nie tylko do ściany, ale też do powierzchni schodów. W efekcie rotule do balustrad szklanych można wykorzystywać w ciągach komunikacyjnych o różnej konstrukcji i lokalizacji.

Szklane ścianki i kabiny

Szkło jest wykorzystywane nie tylko w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Coraz częściej można je spotkać w biurach, instytucjach publicznych czy obiektach handlowych. Rotule do balustrad wykorzystuje się np. w wewnętrznych klatkach schodowych, na balkonach i tarasach. Rozwiązaniem często spotykanym w galeriach handlowych jest połączenie kondygnacji prześwitami, które biegną od podstawy parteru do powierzchni dachu. Prześwity te są otaczane szklanymi balustradami mocowanymi za pomocą rotul.

Innym typowym zastosowaniem szyb w aranżacji wnętrz są kabiny i boksy. Wydziela się je wewnątrz przestronnej hali sprzedażowej czy biurowej, tworząc niezależne pomieszczenie. Rotule do szyb, które oferuje Womet doskonale sprawdzają się w montażu takich konstrukcji. Są nie tylko funkcjonalne, ale też doskonale chronią przejrzysty materiał przed pękaniem pod wpływem naprężeń.

Szkło ma też wiele innych zastosowań w aranżacjach pomieszczeń. Wykonuje się z niego kabiny prysznicowe, buduje ścianki działowe w pokojach łączonych z aneksem kuchennym, osłania antresole i montuje w formie drzwi. Szerokie możliwości tworzenia takich konstrukcji zwiększają jeszcze dostępne odmiany materiału oraz rotule do mocowania szkła, produkowane w różnych wariantach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here