Czym charakteryzuje się styl nowoczesny

Jednym z najpopularniejszych stylów w aranżacji dzisiejszych wnętrz jest styl nowoczesny. Jego głównymi cechami jest prostota, minimalizm, przestrzenność oraz innowacyjność. To że wnętrza nowoczesne są minimalistyczne nie oznacza jednak, że mają być nudne. Wręcz przeciwnie. Sprawdźmy zatem jak urządzić wnętrze, aby było przytulnie i zarazem nowocześnie.

Styl nowoczesny to niejako bunt przeciw przepychowi w architekturze. Liczne zdobienia i wszechobecna ornamentyka odchodzą na bok. Liczy się prosty i funkcjonalny wzór. Prosta linia nabiera znaczenia. Widać to na przykład w stołach do jadalni czy kuchni. Proste nogi, kwadratowy lub prostokątny kształt blatu, bez żadnych zdobień. Takie stoły są funkcjonalne,  pasują do większości pomieszczeń.

W stylu nowoczesnym ważna jest przestrzeń, dlatego projektanci domów tak chętnie proponują nam salony otwarte na kuchnie. Coraz rzadziej spotkać można nowe budownictwo mieszkaniowe z oddzielną kuchnią. W dużych pomieszczeniach najczęściej łącznikiem pomiędzy kuchnią a salonem jest duży stół, będący sercem domu. To tam domownicy spożywają posiłki czy rozmawiają podczas spotkań towarzyskich. Ważną częścią salonu jest z kolei nowoczesna sofa, eleganckie pufy oraz przepiękne stoliki kawowe. W modzie ostatnio są stoliki z okrągłym blatem na stalowych nogach.

Kolorystyka wnętrz i mebli

Dominującymi kolorami w stylu nowoczesnym są biel, czerń, szarość oraz beż. Pomieszczenia są stonowane i minimalistyczne. Nie oznacza to jednak, że meble muszą być w tym kolorze. W przypadku sof czy krzeseł tapicerowanych mamy całą gamę kolorów, które mogą służyć jako przełamanie dominującego koloru. Warto odnotować, że w stylu nowoczesnym nie mamy raczej do czynienia z ze zdobieniami czy haftami. Tapicerka jest w jednolitym kolorze.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrz oraz mebli należy podkreślić, że styl nowoczesny ma 2 główne nurty. Minimalistyczny, gdzie ozdoby są ograniczone do minimum oraz klasyczny przypominający estetykę pop-artu, gdzie stosuje się bardzo wyraziste kolory, ale raczej jako dodatki aniżeli główny, dominujący kolor.

Meble nowoczesne znajdziecie Państwo w sklepie internetowym https://modo4u.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here