Uchwyty

Nie da się ukryć, że telewizor jest obowiązkowym wyposażeniem niemal każdego salonu, a często również pokoju gościnnego i sypialni. Pełni przy tym nie tylko rolę osobistego kina domowego, ale także świetnie sprawdza się jako elegancka dekoracja wnętrza. Jednak by móc cieszyć się korzyściami jakie daje odbiornik najpierw trzeba go jakoś zamontować. Od pewnego czasu największą popularnością cieszą się telewizory mocowane do ściany lub sufitu na uchwytach obrotowych lub stałych. Które z nich najlepiej odpowiadają naszym potrzebom?

Uchwyty ścienne bez opcji regulacji

Pierwszy dostępny rodzaj uchwytów do telewizora, uchwyty ścienne, nazywany jest stałym, gdyż pozbawione są opcji regulacji. Jest to najbardziej podstawowy typ uchwytów, charakteryzujący się łatwym i szybkim montażem i przeznaczony głównie do mocowania telewizorów LCD oraz plazmowych. Korzyścią wynikającą z wyboru tego typu uchwytów jest wyjątkowo płaska konstrukcja, która umożliwia zamontowanie odbiornika bardzo blisko ściany. Dzięki temu mocowanie jest dobrze ukryte, czego wynikiem jest wyjątkowo elegancki i estetyczny design. Montując stałe uchwyty do telewizora pozostaje on jednak nieruchomo w tym samym miejscu bez możliwości zmiany kąta nachylenia.

Ścienne uchwyty obrotowe

Uchwyty obrotowe z regulacją poziomą

Kolejnym rodzajem mocowania są uchwyty obrotowe z funkcją regulacji poziomej, czyli ustawiania pozycji odbiornika w bok, z możliwością obrotu nawet o 180 stopni. W sprzedaży dostępne są również uchwyty obrotowe z regulacją poziomą przeznaczone do zamontowania na suficie, dzięki którym możliwe jest obracanie telewizora nawet o 360 stopni! Uchwyty do telewizora tego typu dedykowane są nie tylko odbiornikom typu plazma lub LCD, ale również telewizorów LED.

Uchwyty obrotowe z regulacją pionową

Następny omawiany typ uchwytów obrotowych pozwala na regulację stopnia nachylenia w kierunku pionowym i nazywany jest czasem “uchylnym”. Dzięki możliwości zmiany pozycji telewizora w górę lub dół pozwala komfortowo korzystać z kina domowego, eliminując uciążliwe elementy, takie jak światło słoneczne odbijające się w ekranie lub niewygodne dla oka usytuowanie obrazu. Uchwyty obrotowe z regulacją pionową posiadają rozstaw skonstruowany w ten sposób, aby były spójne ze wszystkimi modelami telewizorów.

Uchwyty do telewizora o pełnej regulacji

Najbardziej zaawansowanym i innowacyjnym rodzajem mocowania są ścienne uchwyty obrotowe z pełną regulacją, które umożliwiając całkowite dopasowanie pozycji telewizora do indywidualnych potrzeb i preferencji. Przeznaczone są one dla odbiorników plazmowych oraz LCD i dzięki funkcji regulacji kąta ułożenia ekranu zarówno w poziomie, jak i pionie dają pełną swobodę w ustawieniu odbiornika, tak aby spełniło oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto stosowane są w sytuacjach, kiedy z różnych przyczyn warunki montażowe odbiegają od tradycyjnych i konieczne jest zastosowanie niestandardowych rozwiązań.

Uchwyty sufitowe

Ostatni rodzaj mocowania to uchwyty sufitowe, przeznaczone przede wszystkim do montażu urządzeń multimedialnych typu projektor w salach konferencyjnych, gabinetach, salach wykładowych czy biurach. Charakteryzują się stabilną, mocną konstrukcją, umożliwiającą swobodną zmianę położenia przymocowanego urządzenia. Uchwyty obrotowe sufitowe zaopatrzone są ponadto w specjalny wysięgnik, dzięki któremu użytkownik reguluje wysokość, na której znajduje się dany sprzęt. Oprócz urządzeń multimedialnych używa się ich czasem do montowania telewizorów plazmowych, LCD oraz LED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here