łóżko

Jedną z najważniejszych potrzeb ludzkich jest potrzeba snu. W czasie drzemki regenerujemy organizm i nabieramy siły na kolejny dzień. Wyposażając pokój, w którym śpimy, często kierujemy się wyłącznie wyglądem łóżka. Zastanawiamy się, czy dany egzemplarz będzie pasował do wystroju sypialni. Wiele osób nie ma pojęcia, jak ważny jest właściwy dobór tego mebla. Łóżko powinno zagwarantować nam optymalne warunki do spania. Dlatego przy jego zakupie powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na ramę, jak i stelaż oraz materac.

Najlepsza rama łóżka

Gdy mówimy o łóżku, często mamy na myśli właśnie ramę. To ona stanowi o wyglądzie, ale również wytrzymałości tego mebla. A wytrzymałość ma tutaj niezwykłe znaczenie. Łóżko powinno być bowiem stabilne. Nic nie irytuje tak, jak trzeszczące i skrzypiące łóżko. Każdy przewrót na drugi bok potrafi wtedy wybudzić ze snu. Istotne znaczenie ma dobór wielkości ramy łóżka do ilości osób, które mają w nim wypoczywać. Nie mniej ważna jest także długość łóżka.

Niezwykle funkcjonalne są łóżka bukowe. Te wykonane z naturalnego materiału meble do spania, to alternatywa dla popularnych łóżek wykonanych z tworzyw sztucznych. Drewno to najlepszy materiał na łóżko. Materiał ten jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Bukowe łóżka można dowolnie zaaranżować. Każdy może pomalować je na swój ulubiony kolor. Asortyment ekologicznych farb do drewna jest imponujący. Wiele osób pozostaje jednak przy naturalnym kolorze i strukturze drewna.

Łóżka bukowe posiadają również inną zaletę. Można je nie tylko samodzielnie złożyć, ale również, w razie potrzeby, rozkręcić i przestawić w inne miejsce. Takie rozwiązania doceniają wszystkie te osoby, które mają za sobą przeprowadzkę. Wiele współczesnych mebli nie wytrzymuje ponownego skręcania. Natomiast łóżka wykonane tradycyjnego drewna to meble nie do zdarcia.

Stelaż

Znaczący wpływ na jakość snu ma również łóżkowy stelaż. Jest to element, który podtrzymuje materac i odpowiada za cyrkulację powietrza. Na co zwrócić uwagę kupując stelaż? W pierwszej kolejności należy dobrać wymiary stelaża do gabarytów łóżka. Jest to sprawa zasadnicza.

W dalszej kolejności powinniśmy dopasować stelaż do naszych potrzeb. W sprzedaży jest wiele rodzajów stelaży do łóżek. Wyróżnić można stelaże proste oraz regulowane ręcznie. Różnią się one tym, że te drugie można dopasowywać do własnych wymagań w zakresie wysokości podgłówka oraz nóg. W opcji są także stelaże z regulacją twardości.

Decyzja może dotyczyć również wyboru stelaża z litego drewna lub stelaża elastycznego, inaczej sprężynującego. Stelaże elastyczne wykonane są ze sprężynujących listew, które są rozmieszczone w taki sposób, że w bezpośredni sposób poprawiają komfort snu.

Jak wybrać materac?

W wyposażeniu łóżka nie może zabraknąć dobrej jakości materaca. Tak, jak w przypadku stelaża, musimy zadbać o właściwy dobór jego rozmiarów. Warto zwrócić także uwagę na poziom twardości materaca. Każdy z nas ma indywidualne preferencje w tej kwestii. Jednym służy materac bardzo miękki, innym twardy.

Najbardziej popularnymi od lat są materace lateksowe. Nie ma co się dziwić, są niezwykle wygodne i higieniczne. Korzystają z nich przede wszystkim alergicy, ale nie tylko. Przecież każdemu z nas zależy na świeżości materaca. Poza tym istotnym walorem materacy lateksowych jest to, że doskonale przepuszczają powietrze.

Jeśli szukasz komfortowego i funkcjonalnego łóżka i jego wyposażenia, warto sprawdzić ofertę Drewnoflex. Jest to producent łóżek drewnianych, który prowadzi swój własny sklep internetowy. W sprzedaży są zarówno łóżka gotowe, jak i łóżka na wymiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here