Z jakiego materiału najlepiej kupić zlewozmywak

Zlewozmywak stanowi niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Na co dzień wykorzystuje się go do mycia naczyń i płukania produktów spożywczych, do sprzątania, nabierania wody potrzebnej do gotowania oraz dodatkowych czynności. Warto zadbać, by – oprócz walorów praktycznych – zlewozmywak po prostu prezentował się dobrze. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego dobrze wiedzieć, na które aspekty zwracać szczególną uwagę. Dzisiaj sprawdzamy, z jakiego materiału najlepiej kupić zlewozmywak.

  1. Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej
  2. Zlewozmywaki granitowe
  3. Zlewozmywaki ceramiczne

W powyższym zestawieniu wykorzystaliśmy trzy najbardziej popularne opcje, czyli zlewozmywak stalowy, zlewozmywak granitowy oraz zlew ceramiczny. Na tym oczywiście możliwości nie kończą się. Niektórzy producenci oferują własne mieszanki materiałowe. Za przykład może posłużyć zlew Franke, który powstaje z Tectonite lub Fragranit+. Do wyboru mamy także zlewozmywak dwukomorowy lub mniejszy, z jedną komorą.

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

To z pewnością zlewozmywak kuchenny, który cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Jest dostępny w wielu rozmiarach, kształtach, a nawet sposobach wykończenia. Zlew stalowy jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne, rdzę czy korozję, a prawidłowo pielęgnowane nie powinny się plamić. Dużym plusem jest także atrakcyjna cena i łatwość dopasowania tego elementu do wnętrza w różnym stylu. Najtańsze i najbardziej uniwersalne są zlewozmywaki gładkie, jednak nie stanowią one jedynej opcji.

Czy zlewozmywaki stalowe mają jakieś wady? Przy prawidłowym korzystaniu raczej nie. Trzeba jednak liczyć się – zwłaszcza w przypadku cienkiej stali – z możliwością zarysowania oraz wgnieceń, jeśli na powierzchnię upadnie ciężki przedmiot.

Zlewozmywaki granitowe

Pora na zlew granitowy. Co wyróżnia właśnie ten model? Możemy uznać, że zlewy granitowe cieszą się w ostatnich kilku latach największą popularnością i stanowią najbardziej oczywistą odpowiedź na pytanie, jaki wybrać zlew. Przemawiają za tym ich niewątpliwe zalety.Wytwarzane z minerałów takich jak granit, kwarc lub krzem mogą poszczycić się największą odpornością.

Zlew granitowy jest przede wszystkim bardzo wytrzymały, odporny na zarysowania i zaplamienia. Nie oznacza to jednak, że możemy zaniedbać jego pielęgnację – producenci polecają nawyk regularnego mycia zlewozmywaków, choćby przetarcie wilgotną szmatką powierzchni zlewu. Ten rodzaj zlewozmywaka nie powinien mieć także kontaktu z mocnymi substancjami, takimi jak popularne środki do odblokowywania odpływów.

Zlewozmywaki ceramiczne

Ostatnim interesującym typem jest zlewozmywak ceramiczny. To wybór dla tradycjonalistów: bardzo trwały, odporny na ciepło, zaplamienia i oddziaływanie chemii domowej, a także łatwy do utrzymania w czystości. Niestety, zlewy ceramiczne są także dość drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here