Zadbaj o swój ogród latem za pomocą kilku rad

W zależności od miejsca zamieszkania, lato może być wspaniałym okresem dla ogrodnictwa – lub brutalnym testem wytrzymałości w palącym upale. Ale jedno jest pewne: Gdziekolwiek mieszkasz, w letnim ogrodzie zawsze jest wiele do zrobienia.

Oto kilka szybkich porad dotyczących letniego ogrodnictwa, które pomogą Ci sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą ta pora roku, a jednocześnie utrzymać rośliny, trawnik, budżet i siebie w dobrej kondycji.

Przycinaj w celu pobudzenia wzrostu

Czy wiesz, że możesz uzyskać więcej kwiatów, po prostu usuwając te przekwitłe. Wystarczy ściąć lub uszczypnąć obumarłe kwiaty, a w nagrodę może pojawić się druga tura kwitnienia. W każdym razie dzięki temu jesienią pojawi się więcej kwiatów. Nawet w przypadku roślin, których nie uda się pobudzić do drugiego kwitnienia, usuwanie obumarłych kwiatów pomaga utrzymać zdrowy i uporządkowany wygląd ogrodu. Na stronie ogloszenia24m.pl znajdziesz bogatą ofertę produktów do urządzenia ogrodu jak i mieszkania. O ile letnie przycinanie w celu usunięcia obumarłych gałęzi lub nadania niewielkiego kształtu jest w porządku, o tyle czas na większe przycinanie zależy od gatunku. Podczas przycinania wystarczy przyciąć rośliny do pierwszego zauważonego nowego przyrostu.

Mądrze gospodaruj wodą

Choć gorące i suche lato wymaga częstszego podlewania, aby utrzymać bujną i zdrową roślinność, należy pamiętać, że nadmierne nawadnianie może spowodować więcej szkód dla roślin i trawników. Konsekwencje nadmiernego podlewania to między innymi częstsze występowanie chwastów, chorób i płytkiego ukorzenienia – nie wspominając już o wyższych rachunkach za wodę i marnowaniu cennego zasobu.

Trawa nie zawsze potrzebuje wody tylko dlatego, że na dworze jest gorąco. Nadepnij na trawnik, a jeśli trawa odskoczy, oznacza to, że nie potrzebuje wody.
Podnieś nóż kosiarki. Dłuższa trawa sprzyja głębszemu rozrostowi korzeni, co zwiększa odporność trawnika na suszę, ogranicza parowanie i zmniejsza liczbę chwastów.

Podlewaj wczesnym rankiem, aby ograniczyć parowanie. Podlewaj głównie nowe nasadzenia, aby się zadomowiły.

Zapobiegaj szkodnikom w naturalny sposób

Wybieraj zdrowe nasiona i sadzonki odporne na choroby i dostosowane do klimatu. Silne nasiona dadzą rośliny, które nie będą wymagały pestycydów. Można stosować kontrolę biologiczną, zachęcając ptaki i owady, które zjadają szkodniki. Na przykład biedronki i ich larwy zjadają mszyce, mączliki i roztocza. Inne pożyteczne owady to pająki, stonogi, chrząszcze, ważki i pluskwiaki. Wybierając pestycyd lub fungicyd, należy zwrócić uwagę na wiele dostępnych obecnie ekologicznych i nietoksycznych środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here