Zastosowanie pomp do oleju przepracowanego

0
1773

Pompy olejowe przydatne są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zużytym olejem. Używa się ich do przepompowywania przepracowanej cieczy wyłącznie między zbiornikami, na przykład zasobnikiem na odpady niekomunalne lub cysterną, a bakiem czy dozownikiem pieca na paliwo uniwersalne.

Pompy takie wykorzystywane są powszechnie zarówno w różnych gałęziach przemysłu, jak i przy wymianie płynów eksploatacyjnych w maszynach rolniczych oraz w prywatnych domach. Przydają się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przetłoczenia przepracowanego oleju. Nadają się do zastosowania przy olejach opałowych, silnikowych i innych substancjach ropopochodnych o niskim współczynniku lepkości. Działają w podobny sposób, jak popularne typy pomp wodnych.

Zdecydowanie najczęściej spotykanym w handlu rodzajem pomp, są te zasilane prądem o napięciu 230 V bezpośrednio z gniazdka. Zdarzają się również mniejsze egzemplarze, do których uruchomienia potrzeba 12 V. Służą one do bezpośredniego podłączenia klemami do akumulatora w samochodzie. Niezależnie od wymaganego napięcia, wszystkie pracują w taki sam, nieskomplikowany sposób. Ich działanie polega na zassaniu oleju ze zbiornika początkowego i następnym przetłoczeniu go w zbiornik docelowy.

Pompę należy wybrać w zależności od tego, do jakiego celu ma być przeznaczona i jaka będzie intensywność jej użycia. W zależności od tych czynników, na rynku dostępne są modele o zróżnicowanej mocy silnika i mające odmienną wydajność pompowania. Ważny jest również parametr wysokości maksymalnego podnoszenia, od którego zależy na jaką wysokość można przepompować ciecz. Mniej istotny jest króciec, gdyż można z łatwością dokupić zestaw przejściówek i adapterów o odpowiedniej wielkości.

Pompa do oleju przepracowanego może mieć bardzo wszechstronne zastosowanie, należy jednak pamiętać, że nie służy ona do pompowania tak zwanych płynów twardych, czyli na przykład benzyny, a już w szczególności wody. Jest ona prosta w obsłudze i bardzo trwała, ale by służyła przez wiele lat, niezbędna jest jej prawidłowa i zgodna z przeznaczeniem eksploatacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here