Zegary i dekoracje ścienne dla dzieci – co wybrać?

0
860

Dzieci i młodzież uwielbiają otaczać się przedmiotami. Udekorowanie ściany w pokoju dziecka może okazać się świetnym pomysłem. Zamiast kolejnego plakatu na ścianie warto przekonać dziecko, że można zawiesić nowoczesne dekoracje ścienne. Ozdoby, które mogą spodobać się dzieciom i w ciekawy sposób urozmaicić przestrzeń to gotowe do przyklejenia napisy ścienne, ciekawe dekoracje lustrzane lub designerskie, nowoczesne zegary ścienne.

Zegar ścienny – większa kontrola nad czasem

Taki prezent będzie nie tylko przyjemny, ale i praktyczny. Zegar ścienny w pokoju daje dziecku większą kontrolę nad poczuciem własnego czasu. Większość dzieci niestety korzysta ze smartfonów do sprawdzania godziny, przez co często zostaje „wciągnięte” w wirtualne kontakty. Bywa i tak, że niewinne zerknięcie na zegarek w smartfonie kończy się godzinę później, bo dopiero po przejrzeniu nowinek w mediach społecznościowych. Jeśli będziemy chcieli zrobić dziecku odwyk od telefonu lub wprowadzić w domu zwyczaj „godziny bez telefonów, iPada” itd., to powinniśmy zadbać o to, by miało możliwość zarządzania swoim czasem dzięki obecności zegara w swoim pokoju. Brak rozpraszaczy, praca i odrabianie lekcji przy zegarze będzie działać znacznie mniej rozpraszająco niż zerkanie w telefon, gdzie wciąż czają się jakieś zachęty do spędzania online nadmierną ilość czasu.

Zegar z nadrukiem

Zegar ścienny w pokoju dziecka sprawdzi się jako praktyczny i ciekawy dodatek. Zegar z nadrukiem spodoba się dzieciom młodszym oraz nieco starszym, szczególnie jeśli ów motyw wpasuje się w ich zainteresowania. Na tarczy zegara może znajdować się coś z obszaru, którym dziecko chętnie się interesuje, np. piłka można, zwierzęta. Małym minimalistom spodobają się zegary i dekoracje na ścianę z drewna.

Dekoracje ścienne dla dzieci: lustra i napisy na ścianę

Dzieciom spodobają się także ozdoby na ścianę w formie luster. Będą miłą dla oka i interesującą dekoracją do pokoju dziecka. Lustrzane dekoracje ścienne są bezpieczniejsze od tradycyjnego lustra, które dzieci mogą zbyć przez przypadek. Materiał, z którego wykonane są ozdobne lustra dekoracyjne przypomina szkło, ale nim nie jest. Jest to lekki, szklany materiał, który umożliwia szybkie przyklejenie dekoracji. Różnorodność i pomysłowość motywów zaskoczy każdego; wzlatujące motyle, delfiny, serca oraz geometryczne kształty.

Nowoczesne, gotowe napisy na ścianę

Gotowe napisy na ścianę, cytaty i teksty motywacyjne będą idealne dla młodzieży i starszych dzieci. To gustowny dodatek, który przełamuje standardy i emanuje młodzieńczą radością. Może być alternatywną formą wyrażania przez nastolatka idei i uczuć. Umieszczając tego typu ozdobę na ścianę wyrażamy aprobatę dla chęci dziecka zarządzania przestrzenią we własnym pokoju, a jednocześnie dodatek jest gustowny, nowoczesny i dobrze wygląda w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here