zioła na wątrobę
fot. pixabay.com

Wątroba pełni bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Należy o nią prawidłowo dbać, aby móc cieszyć się doskonałym zdrowiem, a także funkcjonalnością tego organu. Na szczęście na wątrobę bardzo dobrze działają zioła, które znajdziesz w większości aptek! Sprawdź, jakie zioła są doskonałe na wątrobę!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ziola-na-watrobe/

Wątroba jest odpowiedzialna za wiele procesów zachodzących w organizmie, w tym za produkcję żółci potrzebnej do trawienia i oczyszczania krwi z toksyn. Jego zdolność unerwienia jest bardzo słaba, więc rzadko jest odczuwany w ostrym bólu, nawet po poddaniu go rygorystycznym testom (patrz objawy zapalenia wątroby). Jeśli masz objawy niestrawności, ale prawa strona jest bardzo uciążliwa, oznacza to, że Twoja wątroba potrzebuje pomocy. Zioła jej pomogą.

Karczoch

W kuchni śródziemnomorskiej karczoch (Cynara Scolymus) jest cennym warzywem. Jej kwiatostan (gotowany lub marynowany) zawiera przeciwutleniacze i cenną prebiotyczną inulinę.

W przypadku wątroby lepsze są ekstrakty zawierające cynarynę z liści i korzeni karczochów. Stymuluje wydzielanie żółci i przyspiesza opróżnianie pęcherzyka żółciowego. Może również obniżać poziom cholesterolu (normalny cholesterol) .Terapia wykorzystuje ekstrakt z karczocha w postaci płynnej lub w tabletkach (dostępny w aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością).

Ostropest plamisty

Podobnie do ostu ostropest plamisty jest prawdziwym przyjacielem wątroby. Zawiera sylimarynę, naturalny związek flawonoidów, który jest znacznie bardziej skuteczny niż te wytwarzane na drodze syntezy chemicznej. Sylimaryna może chronić wątrobę przed toksynami, ma właściwości przeciwzapalne i regenerujące oraz może zapobiegać powstawaniu marskości wątroby i kamieni żółciowych. W przypadku problemów z wątrobą warto przynajmniej miesiąc przyjmować lek zawierający wyciąg z ostropestu plamistego.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) jest jednym z najpopularniejszych środków cholery. Zawarte w nim flawonoidy działają rozluźniająco na drogi żółciowe i mogą zapobiegać tworzeniu się kamieni.

Po tłustym posiłku zioło wspomaga trawienie (do torebki soku z dziurawca wlać filiżankę wrzącej wody, gotować przez 5 minut, a następnie pić na ciepło). ostrzeżenie! Preparaty zawierające alkoholowy wyciąg z dziurawca zwyczajnego mogą zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Przeczytaj też: http://www.maxvent.pl/yerba-mate-w-otylosc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here