zmywarka

Nie od dziś wiadomo, że zmywanie naczyń nie należy do naszych ulubionych czynności. Zwłaszcza, jeśli mamy większą rodzinę albo musimy pozmywać po rodzinnej imprezie. Dlatego też z pomocą przychodzą nam zmywarki – urządzenia, które oszczędzają nasz czas i sprawiają, że nasze naczynia są czyste jak nigdy przedtem. Na co zwrócić uwagę, wybierając zmywarkę do kuchni? 

Jak wybrać zmywarkę?

Zmywarka to coraz częściej wybierany element wyposażenia kuchni. Przede wszystkim oszczędza ona nasz czas i pieniądze. Zużywa dużo mniej wody niż my w czasie tradycyjnego zmywania naczyń. Ponadto od razu suszy naczynia, dzięki czemu nie musimy marnować na to czasu. Czym jednak kierować się przy wyborze zmywarki?

Przede wszystkim na początek zastanówmy się, czy ma to być zmywarka do zabudowy, czy wolnostojąca. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną zmywarki, jej pojemność, a także zużycie wody i prądu. Od tego zależy m.in., jak dużo pieniędzy zaoszczędzimy oraz ile kompletów naczyń będziemy mogli umyć za jednym razem. Warto też sprawdzić, jaką klasę zmywania i suszenia posiada zmywarka, by wybrać tę, która najefektywniej wyczyści nasze talerze i usunie każdy brud.

Kolejna, dość istotna rzecz, to dostępność różnych programów zmywania. Zwykle jest ich tak dużo, że nie potrafimy odpowiednio dobrać programu i za każdym razem używamy tego samego. Electrolux i na to znalazł rozwiązanie, projektując zmywarki QuickSelect. Są to intuicyjne urządzenia, w których wystarczy wybrać czas, który możemy poświęcić na zmywanie. Zmywarka resztę zrobi sama – dobierze odpowiednie parametry zmywania i idealnie wyczyści wszystkie, nawet najbardziej zabrudzone naczynia.

Zmywarki do zabudowy – kompaktowe czy standardowe?

Urządzenia kuchenne do zabudowy cieszą się od wielu lat dużą popularnością. Choć są nieco droższe od tych wolnostojących, ich niewątpliwą zaletą jest estetyczny wygląd, który nie zaburza całej wystroju kuchni. Pozostaje jednak pytanie, czy wybrać kompaktową, czy standardową zmywarkę. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca w kuchni, ale potrzebujemy pomocnika, który będzie niezastąpiony w codziennych obowiązkach, warto wybrać mniejsze urządzenie. Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm marki Electrolux nie zabiera dużo miejsca. Jeżeli natomiast dysponujemy większą przestrzenią, warto postawić na zmywarkę 60 cm, która pomieści w sobie dużo więcej naczyń i daje większe możliwości ich aranżacji. W ofercie Electrolux znajdują się też zmywarki kompaktowe, wolnostojące, które można ustawić na kuchennym blacie. To idealne rozwiązanie do naprawdę małych kuchni!

Zastosowane w zmywarkach Electrolux szwedzkie technologie w połączeniu z energooszczędnością zapewnią nam wygodę, oszczędność i nieskazitelną czystość naczyń.

Dodatkowe funkcje zmywarek

Zmywarki to sprzęty kuchenne, których zadaniem nie nie tylko doskonałe czyszczenie naczyń, ale także ułatwianie nam życia. Świetnym tego przykładem są zmywarki szwedzkiej marki Electrolux, wyposażone w najnowsze technologie, dzięki którym nasze naczynia będą idealnie czyste.

ComfortLift® – wygoda obsługi

Nieustanne schylanie się do zmywarki, by najpierw zapełnić szuflady, a następnie je opróżnić, może być kłopotliwe i męczące. Zwłaszcza, kiedy mamy problemy z kręgosłupem. Na szczęście Electrolux i na to znalazł rozwiązanie. A wszystko za sprawą technologii ComfortLift®, która umożliwia podniesienie dolnego kosza zmywarki na optymalną dla nas wysokość. Dzięki temu układanie i wyjmowanie naczyń staje się jeszcze szybsze i wygodniejsze!

QuickSelect – intuicyjne sterowanie urządzeniem

Masz już dość ustawiania za każdym razem wszystkich możliwych parametrów zmywarki w zależności od ilości naczyń czy stopnia zabrudzenia? Zmywarki Electrolux QuickSelect ułatwią Ci zadanie. Ty wybierasz, ile czasu ma pracować zmywarka, a urządzenie dobiera resztę parametrów dla najbardziej efektywnego czyszczenia. Brzmi prosto, prawda? I takie właśnie jest!

Szuflada MaxiFlex – umyj wszystko za jednym razem

Bardzo często zdarza się, że standardowe zmywarki wyposażone są jedynie w niewielki kosz na sztućce, w którym nie zawsze jesteśmy w stanie zmieścić wszystkie przybory kuchenne. Szuflada MaxiFlex, dostępna m.in. w zmywarkach do zabudowy serii 700 QuickSelect daje Ci możliwość pomieszczenia wszystkich przyrządów kuchennych. Jest tam wystarczająco dużo przestrzeni, by pomieścić kilka kompletów sztućców, noże kuchenne, łopatki czy łyżki wazowe. Dodatkowo kosz MaxiFlex został zaprojektowany tak, aby załadunek sztućców był wyjątkowo łatwy!

Technologia AirDry® – najlepsze efekty suszenia

Czy zdarzyło Ci się, że wyciągałeś ze zmywarki wciąż jeszcze mokre naczynia? Ze zmywarką Electrolux możesz o tym zapomnieć! Dzięki nowoczesnej technologii AirDry® Twoje naczynia będą idealnie suche. Nawet te plastikowe! Jak to się dzieje? W ostatniej fazie suszenia, drzwi zmywarki uchylają się, co pozwala na naturalną wymianę powietrza. To z kolei znacząco wpływa na szybkość schnięcia naczyń i gwarantuje energooszczędność.

System SatelliteClean® – 3 razy lepsze efekty czyszczenia!

Dokładnie umyte naczynia nawet w przypadku dużych misek? To możliwe! A wszystko dzięki systemowi Satellite Clean®. To nic innego jak obracające się we wszystkich kierunkach ramię natryskowe, które sprawia, że strumienie wody docierają we wszystkie zakamarki. Dzięki temu możesz cieszyć się czystymi naczyniami bez względu na ich wymiary czy ułożenie w zmywarce.

Jak widać, dzisiejsze funkcje zmywarek pozwalają nam cieszyć się idealną czystością naczyń, gwarantując jednocześnie komfort i wygodę użytkowania urządzeń. Najnowocześniejsze technologie stosowane w sprzętach Electrolux udowadniają na każdym kroku, że codzienne obowiązki mogą stać się przyjemnością. Warto porównać kilka urządzeń, by wybrać takie funkcje, które będą najbardziej dopasowane do naszych wymagań i naszego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here