5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy kupnie lodówki

W sklepach AGD do dyspozycji mamy wiele różnych modeli lodówek. Znalezienie tej odpowiedniej może wobec tego być trudne, jeżeli nie wiemy, na co powinniśmy patrzeć. Zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika!

Wielkość lodówki

Nie każdemu potrzebna jest spora lodówka o wysokości 2 metrów. Nie dość, że jej cena jest spora, to jeszcze dodatkowo będzie ona pobierała więcej energii. Dlatego warto zdecydować się na lodówki dopasowaną do swoich potrzeb, a także do miejsca, w którym ma być ona umieszczona. Dla singla wystarczy lodówka podblatowa, z kolei dla rodziny dwuosobowej lub trzyosobowej lodówka z zamrażalnikiem mająca około 150 centymetrów wysokości.

Energooszczędność

Im lepsza klasa energetyczna, tym lodówka pobiera mniej prądu. Wobec tego jeżeli zależy nam na niższych rachunkach, poszukujmy lodówki o klasie A, A+, A++ lub A+++. Pamiętajmy też o tym, że wpływ na opłaty ma wielkość lodówki, więc nie kupujmy jej na wyrost.

Emitowany hałas

Przy poszukiwaniu lodówki często nie zwracamy uwagi na to, jak głośno pracuje. Warto jednak sprawdzić ten parametr, szczególnie wtedy, gdy chcemy kupić lodówkę do aneksu kuchennego. W sprzedaży znajdziemy dzisiaj bardzo ciche modele, które podczas pracy emitują dźwięk zaledwie na poziomie szeptu, dlatego są niemalże niesłyszalne.

Funkcja No-Frost

Posiadają ją droższe modele lodówek. System No Frost ogranicza formowanie się szronu w zamrażarce, dlatego zapobiega przed nadmiernym poborem prądu przy mocno zalodzonej zamrażarce i dodatkowo eliminuje konieczność czasochłonnego rozmrażania. System ten bazuje na specjalnym obiegu – wilgotne i ciepłe powietrze jest usuwane, natomiast do zamrażarki dostaje się powietrze chłodne.

Wykończenie wnętrza

Najlepiej, aby lodówka była wyposażona w szklane półki z możliwością regulacji wysokości – wtedy będziemy mogli dopasować je do swoich potrzeb. Także dodatkowym atutem będą szuflady do przechowywania warzyw oraz akcesoria, na przykład tacka na jajka, z którymi będziemy mogli oszczędzać miejsce i łatwiej korzystać z urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here