Balustrady kute – ponadczasowe piękno

Wybór odpowiedniej balustrady na balkon, taras czy też na schody zewnętrzne może być trudny. Do dyspozycji mamy wiele różnych rozwiązań, ale od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady kute. To piękno, które trwa przez lata!

Balustrady kute mają swój niezwykły urok, który sprawia, że natychmiast przyciągają wzrok i sprawiają, że budynki są bardziej szlachetne i eleganckie. Atrakcyjny wygląd nie jest jednak jedynym atutem balustrad tego rodzaju, ale również na uwagę zasługuje ich wyjątkowa trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, ponieważ są one poddawane malowaniu proszkowemu. W związku z tym jest to zakup na długie lata, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Nie tylko klasyczne, ale i nowoczesne

Specjaliści w zakresie metaloplastyki, którzy zajmują się tworzeniem balustrad kutych, są w stanie wykonać dla swoich klientów naprawdę niesamowite kompozycje, które od razu przyciągają wzrok.

Wielu z nas kojarzy balustrady kute z klasycznymi aranżacjami. Efektowne wygięcia i misterne ornamenty pięknie prezentują się z tradycyjnym budownictwem. Jednak do dyspozycji mamy też szereg innych styli, na przykład balustrady nowoczesne, które najczęściej mają minimalistyczny kształt, możemy też zdecydować się na balustrady w bardziej rustykalnym stylu.

Balustrady kute także na indywidualne zamówienie

W sprzedaży możemy znaleźć gotowe balustrady kute, które dostępne są w szeregu różnych stylów, głównie klasycznym, ale wyszukamy też modele nowoczesne. Są one gotowe do montażu z wykorzystaniem dodatkowych akcesoriów. Także możemy zdecydować się na wykonanie balustrad na indywidualne zamówienie, które będą zaprojektowane zgodnie z naszym pomysłem i wykonane przez kowala.

Balustrada na zamówienie to także dobry wybór wtedy, gdy chcemy wykończyć nią niestandardowy wymiarowo balkon czy schody i nie jesteśmy w stanie dobrać gotowych elementów. Wtedy firma będzie mogła wykonać dla nas balustradę o określonych wymiarach, która będzie idealnie pasowała do wskazanego miejsca.

Ile kosztuje balustrada kuta na zewnątrz?

Zasadniczo ceny za balustrady kute nie są niskie, jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to zakup na długie lata. Ceny zależne są głównie od liczby metrów bieżących balustrady oraz od jej wzoru. Im będzie on bardziej misterny i bogatszy, tym cena będzie wyższa. Także więcej zapłacimy za balustrady wykonane na indywidualne zamówienie.

Najprostsze balustrady kute to cena od około 300 złotych za metr bieżący. W tej cenie otrzymamy balustradę z prostymi tralkami i małymi elementami dekoracyjnymi. Gdy chcemy już zakupić balustradę z tralkami dekoracyjnie wygiętymi w łuk, zapłacimy około 350 złotych za metr. Ceny sięgają nawet ponad 1000 złotych za metr w przypadku balustrad tworzonych indywidualnie, tak zwanych balustrad artystycznych.

Jeżeli interesują Cię oryginalne balustrady kute, sprawdź ofertę firmy Efekt-Metal, która specjalizuje się od lat w kowalstwie artystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here