kawosz

Parzenie kawy dla wielu jest czymś więcej niż tylko codzienną czynnością. Często jest to prawdziwy rytuał, który wymaga stosowania wysokiej jakości składników oraz praktycznych akcesoriów. W tej kategorii dostępne są próżniowe pojemniki na mleko, jego spieniacze, a także dyfuzory. Warto też poświęcić nieco uwagi wyborowi zastawy stołowej, w której będzie serwowany aromatyczny napój.

Najlepsza kawa to ta, przyrządzana w ekspresie. Jeżeli nie dysponujesz profesjonalnym sprzętem automatycznym możesz wybrać jego tańszy zamiennik, czyli zaparzacz lub kawiarkę. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w akcesoria do spieniania i przechowywania mleka, a także wygodne w użytkowaniu filiżanki, które umieścisz w podgrzewaczu.

Przyrządzanie kawy

Do przyrządzenia kawy z idealnie kremową pianką potrzebujesz ekspresu z dyszą spieniającą. Jeżeli Twój sprzęt nie posiada takiego wyposażenia, możesz zdecydować się na jego dokupienie. Marka Jura ma w swojej ofercie spieniacze, które można podłączyć bezpośrednio do kompatybilnego ekspresu lub stosować oddzielnie. Możesz stosować je w domu lub w restauracji czy kawiarni. Ubija piankę o idealnej konsystencji, która nadaje się do wykańczania różnych przepisów – na cappuccino, flat white czy kawę mrożoną z lodami. Opcji jest wiele, a spieniacz w Twojej kuchni znajdzie na pewno wiele zastosowań. 

Pozostając w temacie akcesoriów do przyrządzania kawy, Jura proponuje również podgrzewacze do filiżanek. Rozwiązują one problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury naparu. Podczas przelewania go z dzbanka ekspresu do kubka z porcelany ciecz ulega wychłodzeniu. Tym samym zmniejsza się przyjemność z delektowania się przyrządzonym napojem. Dzięki podgrzewaczowi napój umieszczany jest bezpośrednio w ciepłej filiżance, co pozwala na dokładne kontrolowanie jego temperatury zanim zostanie zaserwowany gościom.

Innym gadżetem, który docenią miłośnicy dobrej małej czarnej jest próżniowy pojemnik ze stali. Służy do przechowywania mleka w optymalnych warunkach, nawet gdy nie możesz schłodzić go w lodówce.

ekspres Jura

Serwowanie kawy

Dobrze przygotowaną kawę trzeba jeszcze elegancko zaserwować. W tym celu sięgnij po zastawę stalową z porcelany, które doskonale nadaje się do podawania gorących napojów. W skład takiego kompletu, oprócz filiżanek z uszkiem wchodzą też spodki, dzbanki na mleko, cukierniczki oraz łyżeczki. Pyszna kawa oczywiście nie powstanie bez odpowiedniego ekspresu do kawy. Warto rozważyć np. wybór ekspresu Jura.

Wielu kawoszy ceni sobie codzienny rytuał picia ulubionego napoju z tego samego kubka. Może on mieć zabawną grafikę lub motywacyjne hasło, które dodaje energii o poranku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here