Odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania jest niezwykle ważnym etapem w trakcie realizacji projektu, jakim jest zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Właśnie dlatego, realizując odbiór, warto mieć ze sobą listę, która pozwoli zrobić to w sposób profesjonalny.

Tworząc listę referencyjną każdy, kto nie zna się na odbiorze będzie musiał poświęcić choć chwilę na wyszukanie informacji, które na takiej liście powinny zostać umieszczone. Wielu młodych nabywców nie zna się na odbiorach mieszkań. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi firma, która razem z kupującym realizuje odbiór. Specjalista – inżynier, przyjeżdża na miejsce i kontroluje przy pomocy niezbędnego sprzętu stan techniczny lokalu. Kontroluje odchyłki, nierówności, zawilgocenia, tłumaczy nieprawidłowości, określając ich późniejsze koszty naprawy. Jeśli deweloper dopuścił się dużej wady, fachowiec tłumaczy, w jaki sposób formalnie zażądać poprawek na koszt dewelopera.

Poprawnie wykonany odbiór mieszkania jest tak naprawdę kluczem do sukcesu, bo dzięki niemu można za niewielkie pieniądze otrzymać pomoc, która sprawi, że wykończenie wnętrza nie będzie związane z poprawianiem pracy budowlańców, którzy zrobili coś nieprawidłowo. Niektóre naprawy mogą być niedrogie – te nabywca jest w stanie zaakceptować, ale jeśli zdarzą się bardzo kosztowne poprawki – warto je wychwycić w trakcie odbioru.

odbiór mieszkań

Gdzie szukać informacji o liście kontrolnej?

Najczęściej nowy właściciel, który planuje sam podjąć się wykonania odbioru mieszkania szuka informacji w Internecie. Warto znaleźć stronę, która oferuje profesjonalny odbiór i poszukać informacji, które tworzą osoby zajmujące się tym zagadnieniem na co dzień. Więcej o takiej liście kontrolnej można przeczytać w artykule. Znajduje się w nim wiedza szczegółowa, która przyda się laikowi, by sporządzić taką listę kontrolną dla siebie.

Pewny Lokal jest firmą, która działa na terenie całej Polski, organizuje odbiory z profesjonalistą, który zna się na bieżących wymogach i normach. Wie co powinno być wykonane w mieszkaniach deweloperskich. Odnosi się do umowy przedwstępnej, którą często konfrontuje z tym, co zostało wykonane. To bardzo ważne, ponieważ standard deweloperski poznaje się najczęściej w momencie, w którym nabywca podpisuje umowę przedwstępną – u każdego dewelopera jest on różny, warto o tym pamiętać.

Mieszkania deweloperskie budowane są szybko. Zdarzają się w nich wady mechaniczne, rysy na szybach, nierówności na ścianach. Kupujący musi pamiętać, że ma prawo odnieść się do każdej wady, jaką dostrzeże. Płaci niemałe pieniądze, więc ma prawo oczekiwać tego, by jego mieszkanie w trakcie przekazania kluczy było wykonane poprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here