Blat laminowany - co warto wiedzieć

Wybór idealnego blatu do stołu to nie lada wyczyn. Stół to przecież najważniejszy mebel w całym domu – serce rodziny i centrum dowodzenia domem. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego blatu laminowanego. Dowiedz się jakie ma właściwości i gdzie sprawdzi się najlepiej. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru 

Przy wyborze blatu laminowanego należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. To od nich zależy jak finalnie będzie się prezentował wybrany przez nas wariant blatu. A opcji dostępnych na rynku jest naprawdę wiele – różne faktury, kolory, grubości. Jak to nie dostać zawrotu głowy? 

Decydując się na blat laminowany, należy poświęcić chwilę czasu na zastanowienie się, do czego będzie on wykorzystywany. Inne parametry będzie miał tego typu blat zastosowany w garażu czy warsztacie, a inne w kuchni czy jako parapet. Po pierwsze należy zdefiniować grubość, szerokość i długość blatu, w oparciu o ilość miejsca, którą dysponujemy w pomieszczeniu, w którym blat chcemy zamontować.

Po drugie, warto zwrócić uwagę na parametry szczegółowe takie jak: promień, zaoblenie i typ profilu naszego blatu. Po trzecie – względy estetyczne. Zastanówmy się, jakie kolory dominują w pomieszczeniu, w którym chcemy umieścić blat laminowany i dobierzmy albo taki, który będzie kontrastował kolorem i fakturą, albo wpisze się w dominującą w pomieszczeniu paletę barw. Zwróćmy uwagę na materiał bazowy oraz materiał pokryciowy, czyli ten zewnętrzny widoczny, a także spód i wykończenie.

Zastosowanie

Blaty wykonane z laminatu znajdują powszechne zastosowanie w bardzo wielu pomieszczeniach. Standardowo wykorzystuje się je jako blaty kuchenne, lady sklepowe czy barowe, biurka czy toaletki. Tego typu blaty sprawdzą się dobre także w bardziej przemysłowych pomieszczeniach. Stosowane są w warsztatach, fabrykach czy garażach. Blaty wykonane z laminatu można zaobserwować również w hotelach, restauracjach, kawiarniach i barach. Innymi słowy – gdzie się nie obrócisz, tam duża szansa, że dostrzeżesz blat laminowany. 

Dlaczego warto? 

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na blat wykonany z laminatu. Doskonale imituje on drewno czy kamień, a jednocześnie jest w bardzo przystępnej cenie. Kto nie lubi wydawać mniej i dostawać więcej? Istnieje także bardzo duża możliwość personalizacji takiego blatu. Może on mieć jednolity wzór, być z motywem fotografii lub mieć dowolny inny wybrany przez nas wzór.

Tego typu blaty są wystarczająco twarde do codziennego użytku, a jednocześnie na tyle miękkie, że nawet samodzielnie można je przycinać, w celu nadania im pożądanego kształtu. Blaty laminowane są także łatwe w montażu, a ich konserwacja i czyszczenie to żaden kłopot. Nie niszczą się zbyt szybko z biegiem czasu i nie tak łatwo je zarysować. Innymi słowy – mnóstwo korzyści w przystępnej cenie.

Jeśli szukasz specjalistów, którzy zrealizują Twój własny projekt wymarzonego blatu laminowanego lub szukasz gotowych rozwiązań na najwyższym poziomie, koniecznie zapoznaj się ze stroną: mebella.pl. Tamtejsi specjaliści chętnie pomogą Tobie w wybraniu najlepszego i najkorzystniejszego cenowo rozwiązania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here