Stylowa funkcjonalność, czyli meble z metalu

Funkcjonalność to cecha, którą cenimy szczególnie – w ogólnym zabieganiu, chcemy otaczać się przedmiotami, które będą przede wszystkim użyteczne. Jednak w takim miejscu, jak dom nie może to być jedyny atut mebli. Trudno osiągnąć ten efekt, jeśli wystrój nie będzie wyrażał naszych gustów i potrzeb, także tych estetycznych, a ponieważ każdy jest inny – warto zdecydować się na wybór takich mebli i dodatków, które będą nas cieszyły, a do domu będziemy wracać z prawdziwą przyjemnością.

Nowoczesne i stylowe meble metalowe

Od co najmniej kilku lat większość z nas funkcjonuje w mieszkaniach zaaranżowanych zgodnie ze stylem minimalistycznym. Jego popularność nie bierze się znikąd. To styl prosty, komfortowy, efektowny i jednocześnie estetyczny, jednak nadmierna prostota może powodować, że po jakimś czasie poczujemy się znużeni w otoczeniu tego rodzaju geometrii i kolorów zredukowanych zazwyczaj do poziomu bieli, czerni i różnych odcieni szarości.

Tę monochromatyczność może przełamać mocny akcent kolorystyczny, np. dekoracja ścian (obrazy wielkoformatowe, fototapeta itp.), ale również kwiaty i detale. W tej roli świetnie sprawdzą się m.in. meble wykonane z metalu. Są to często prawdziwe dzieła sztuki rzemieślniczej stworzone na podstawie własnych projektów firm metaloplastycznych, z pieczołowitością i dbałością o każdy szczegół.

Z tego powodu meble metalowe różnią się już na pierwszy rzut oka od tych, które pochodzą z masowej produkcji. Decydując się na zakup łóżka, krzesła, kosza, kwietnika, wieszaka czy dodatków dekoracyjnych, takich np. jak świeczniki z kolekcji oferowanych przez internetowy sklep Versanis, zyskujemy pewność, że do naszych rąk trafią meble i akcesoria najwyższej jakości – jednocześnie funkcjonalne i niebanalne.

Metal sprawdza się zarówno we wnętrzach utrzymanych we wspomnianym wyżej stylu minimalistycznym, jak i industrialnym i rustykalnym. Metal jest wdzięcznym materiałem w metaloplastyce – pozwala wykonywać projekty o liniach prostych, jak również zróżnicowanych. Dzięki tej uniwersalności meble i akcesoria metalowe można dopasować do wnętrz reprezentujących bardzo odległe style.

Stylowy i komfortowy przedpokój

Przedpokój to wbrew pozorom istotne miejsce w każdym domu – szczególnie w niewielkim mieszkaniu, gdzie z większym pietyzmem trzeba podejść do aranżacji każdego pomieszczenia, z uwagi na konieczność efektywnego zagospodarowania przestrzeni z jednoczesnym zapewnieniem jej odpowiedniego stylu.

Niezależnie od metrażu, w każdym przedpokoju dobrym pomysłem będzie postawienie na elementy metalowe – w tym tak funkcjonalne meble, takie jak nowoczesne ławki na buty. Mogłoby się wydawać, że projektant nie ma w zakresie stworzenia takiego mebla zbyt wiele możliwości kreatywnych – wystarczy jednak spojrzeć na kolekcję Versanis, by przekonać się, że również ławka na buty może stać się powodem inspiracji.

Możemy też wybrać ławkę z jedną lub większą liczbą półek, a ponieważ są to półki otwarte, umieścimy w nich nie tylko buty, ale również np. dekoracyjne pudełka, kasety, skrzynki itp. Warstwę górną takiej półki może stanowić proste siedzisko-blat, jak i tapicerowany puf, w wielu wersjach kolorystycznych i materiałowych.

Ławki mogą być nabywane osobno, jak również w kompletach – np. z wieszakami – w tym samym stylu i kolorystyce. Dominującymi kolorami mebli metalowych są: klasyczna patyna miedziana, złota i srebrna, czerń oraz biel. Meble oferowane są w wydaniu klasycznym, minimalistycznym oraz dekoracyjnym (z różnego rodzaju metalowymi zdobieniami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here