byliny wieloletnie

W aranżacjach naszego ogrodu zazwyczaj chodzi o to, aby osiągnąć pewien efekt estetyczny przy jak najmniejszym wkładzie pracy. Dlatego dzisiaj przedstawiamy idealny rodzaj kwiatów, który przyczyni się do uzyskania tego efektu. Byliny ogrodowe wieloletnie długokwitnące to powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe używa się tutaj​   jako skróconego terminy. Pełna nazwa tego rodzaju roślin powinna brzmieć następująco: byliny ozdobne zimujące w gruncie. W użyciu jest jednak wiele bylin, które nie zimują w gruncie, takie jak begonie, dalie i kanny.

Wieloletnie i długo kwitnące zastosowanie

Byliny ogrodowe wieloletnie długo kwitnące to ten rodzaj kwiatów, które nie mają​   problemu z utrzymaniem się przez cały sezon w gruncie. Z tego względu nie trzeba przesadzać ich co roku, ani zasadzać nowych. Ich uprawa i pielęgnacja jest bardzo prosta i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Musimy jednak mieć na względzie pewnie nieudogodnienia, jakimi jest niemożność rośliny wytrzymania całego okresu zimowego w zamarzniętym gruncie. Niestety, tego rodzaju rośliny nie radzą sobie z surowymi warunkami zimowymi i zazwyczaj obumierają w tym czasie.

byliny ogrodowe wieloletnie dodadzą uroku

Dlaczego jednak warto zdecydować się na byliny ogrodowe wieloletnie długo kwitnące?​

Byliny te charakteryzują się długim okresem kwitnienia. Obejmuje od czas od późnej wiosny do końca lata. Z tego względu eliminują one problem dodatkowych nasadzeń, jakie są konieczne w wypadku bylin krótko kwitnących. Dzięki temu ogród prezentuje się dekoracyjnie przez cały sezon. Dodatkowo są roślinami, które naprawdę są bardzo proste w utrzymaniu. Nie wymagają wiele czasu, który trzeba poświęcić na pielęgnację, a ich duża elastyczność związana z przystosowaniem do gruntów sprawia, że nie należy za bardzo przejmować się odpowiednim miejscem na ich posadzenie.

Rekomendacje gatunków bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących​

Przedstawimy kilka gatunków bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących​     , które​ naszym zdaniem będą najlepszym wyborem w wypadku aranżowania dekoracyjnego, estetycznego i sympatycznego ogrodu bez dużego wkładu energii, czasu i pracy własnej.

Oto kilka z nich: Pierwszą byliną ogrodową wieloletnią długo kwitnącą ​     będzie Kocimiętka​   Fassena. Jest to bylina o płożących pędach, które swoim kształtem tworzą pędy. Osiąga ona od 25 do 35 centymetrów wysokości. Kwiaty rośliny są białe, niebieskie lub fioletowe, zebrane w nibyokółki. Kocimiętka Fassena kwitnie najczęściej od czerwca do września. Idealnie nadaje się do aranżowania rabat, ogródków skalniakowych czy zagospodarowania mniejszych powierzchni. Dodatkowo można uprawiać ją w pojemnikach.

Kolejnym gatunkiem bylin ogrodowych wieloletnich długo kwitnących ​     będzie Mydlnica​    bazyliowata. To bylina o pokładających się pędach, które w swoim ułożeniu tworzą luźne kobierce. Osiąga wysokość od 10 do 20 centymetrów wysokości. Kwietnie w okresie od maja do września. Jej kwiaty są małe i drobne, a także pięciopłatkowe o różowej barwie. Roślinę wykorzystuje się najczęściej podczas aranżacji ogrodów skalnych, obrzeży rabat i szczelin między kamieniami oraz dużymi płytami ogrodowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here