Przeciętna łazienka jest domem dla tak wielu różnych drobiazgów, że wstawienie do niej schowków do ich przechowywania jest nie tylko rozsądne, ale często konieczne. Meble do łazienki mogą być niezwykle atrakcyjne, przy czym jednocześnie pomogą oszczędzać miejsce. W sklepach z meblami dostępnych jest wiele różnych opcji, więc niezależnie od kształtu, rozmiaru i stylu łazienki, z pewnością do każdej znajdzie się coś odpowiedniego.

Oszczędność miejsca

Meble łazienkowe nie powinny zajmować dużo miejsca. Najlepiej wybierać te rzeczy, które łączą w sobie kompaktowość, praktyczność oraz elegancję. Jeżeli zabraknie któregoś z tych „składników” – warto rozglądać się dalej. Jeżeli przestrzeń w łazience jest ograniczona a wszystkich niezbędnych przyborów łazienkowych nie da się umieścić na półkach, trzeba rozejrzeć się za dodatkową przestrzenią. Przykładem takiego miejsca do zagospodarowania jest przestrzeń pod umywalką. W umieszczonej tam szafeczce lub na zamontowanych półeczkach możemy przechowywać na przykład ręczniki, mydła i inne przedmioty codziennego użytku, na które nie ma miejsca gdzie indziej.

Popularną opcją jest też połączenie szafki i lustra w jeden mebel. Ponieważ lustra są absolutnie niezbędne w każdej łazience, można zaoszczędzić miejsce, wybierając szafkę do montażu na ścianie z lustrem z przodu. Szafki z lustrem mają zazwyczaj kształt prostokątny, ale można też kupić owalne. Pod względem stylu większość z nich będzie pasować do nowoczesnego zestawu łazienkowego z ostrymi, zdefiniowanymi liniami, ale można znaleźć również takie, które będą pasować do wystroju w bardziej tradycyjnie urządzonych łazienkach.

Alternatywnie, nawet jeśli zdecydujemy się na większe szafki, to wciąż można je zamontować na ścianie, o ile jest dostępne na niej miejsce. Nawet jeżeli nadająca się do tego powierzchnia jest bardzo mała lub w nietypowych rozmiarach, to w akurat w przypadku mebli do łazienki nie jest to wielkim problemem. Szafki łazienkowe występują w sklepach w wielkiej różnorodności – mogą być krótkie i szerokie lub wysokie i cienkie, nie powinno być więc kłopotów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego nawet do nietypowej łazienki.

W przypadku posiadania dużej rodziny, drastycznie rośnie liczba składowanych w łazience kosmetyków oraz przyrządów. W takiej sytuacji można postawić na dość odważny ruch i wstawić do łazienki dużą szafkę. Mebla w takim rozmiarze nie powinno się „chować” – a wręcz przeciwnie, może on zostać centralnym obiektem łazienki. Wystarczy go tylko odpowiednio przyozdobić lub dodać mniejsze półki czy mebelki.

Materiały

Powszechną obawą związanym z meblami do łazienki jest obawa o to, że nie wytrzymają intensywnego ciepła i wilgoci, które są tak charakterystyczne dla tego pomieszczenia. Jednak większość mebli łazienkowych jest wykonana z wodoodpornych materiałów, a wiele z nich ma dodatkowo uszczelnione krawędzie, które zapobiegają przenikaniu wilgoci do środka. Dobra szafka do łazienki powinna być wyposażona w nóżki, tak aby nie stykała się z mokrą podłogą. Jeśli nadal nie wiesz, jak wyposażyć swoją łazienkę, ale masz już pewną wizję, koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie: https://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe-222.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here