Końcowy etap budowy domu jest czymś przyjemnym. Wykończenie poszczególnych pomieszczeń, w tym łazienki, pozwala zrekompensować trudy budowy. Zanim jednak na dobre rozsiądziesz się w wannie i oddasz błogiemu lenistwu, zobacz, jakie płytki kupić, aby cieszyć się ładną i funkcjonalną łazienką.

Modne szarości i inspiracje betonem

Płytki ceramiczne imitujące beton pozwalają wyczarować łazienkę w surowym, industrialnym stylu. Zamiłowanie do nowoczesnych wnętrz widać coraz szerzej, patrząc na projekty wnętrz polskich domów. Płytka jednak płytce nierówna – zupełnie inaczej prezentują się te z kolekcji Adelle, inaczej – Colin, a jeszcze inaczej City, wypuszczone przez markę Cersanit. Bogactwo wzorów i odcieni ułatwia dopasowanie produktów do własnej wizji lub podpowiedzi projektanta.

Marmur w roli głównej

Szlachetny i drogi marmur był dostępny niegdyś tylko dla ludzi zamożnych. Dziś, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik, bezbłędny rysunek marmuru można nanieść na płytkę ceramiczną i zastosować także we wnętrzach projektów średniobudżetowych. Interesującą kolekcję o nazwie Monolith wyprodukowała firma Tubądzin. W zestawach znajdziemy płytki o różnych rozmiarach, zarówno kwadratowych, jak i prostokątnych, o nowoczesnej formie i eleganckim połysku. Kolorystyka rozciąga się od jasnej, gołębiej szarości, poprzez antracyt, kończąc na czerni. Podobne inspiracje można znaleźć w najnowszej kolekcji firmy Ceramika Paradyż. Szeroki wybór płytek kuchennych, płytek podłogowych, ale też gres i kafelki można znaleźć w sklepie https://www.twojelazienki.pl.

Wzór na pierwszym planie

Wśród kolekcji marki Tubądzin o wyrazistej fakturze wyróżnia się Sfumato, opierające się na subtelnych roślinnych motywach w jednolitym kolorze. Płytki są zróżnicowane nie tylko przez swój kształt, wielkość, ale również przez fakturę. Tego typu elementy nawiązują nieco do modnego w tym sezonie stylu retro, ale wciąż wpisują się w klasyczny nurt o nieprzemijającym charakterze. Do kolekcji Sfumato wyjątkowo dobrze pasuje wanna wolnostojąca i wyposażenie wykonane z drewna w naturalnie jasnym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here