Czy w Lublinie ciężko znaleźć nowe mieszkanie na sprzedaż?

0
810

Przewidywane krachy i kryzysy na rynku nieruchomości są ogłaszane przynajmniej kilka razy w roku. Mimo kreowanych ponurych wizji rynek mieszkań – zwłaszcza nowych, prosto od dewelopera – ma się doskonale. Powstają nie tylko nowe budynki, w tym wieżowce i bloki, ale wręcz ich całe osiedla, które czekają na chętnych kupców. A zainteresowanie jest ogromne, dlatego nie dziwi okresowy brak mieszkań na sprzedaż. A jak sytuacja wygląda w Lublinie?

Wschodni rynek nieruchomości

Osoby zainteresowane zakupem nowych mieszkań od dewelopera, zlokalizowanych w ciekawej okolicy i oczywiście w Lublinie, nie mają się czym martwić. Rynek jest bardzo chłonny, ale rośnie też liczba prowadzonych inwestycji budowlanych np. przez https://www.domlublin.pl/ co sprawia, że nowy dom można kupić właściwie od ręki. Dostępne są zarówno mieszkania w bloku, w tym w bardzo wysokich wieżowcach oraz w niskich blokach na osiedlach zamkniętych, jak i całe domki szeregowe z własnym ogródkiem i garażem.

Opcje płatności

Elastyczne formy płatności przyjmowane przez deweloperów pozwalają na zakup mieszkania za gotówkę i bez zbędnych formalności, ale też z pomocą bankowego kredytu. Bardzo często kupcy mogą wykorzystać rabatowe okazje i wpłacać pierwsze raty jeszcze zanim budynek w ogóle powstaje. Dzięki takim preferencyjnym warunkom i współfinansowaniu inwestycji mogą liczyć na niższą cenę za metr kwadratowy, ale i mieć większy wpływ na wygląd swojego nowego domu. Jako prawni właściciele mieszkania mają do niego wstęp już na etapie prac wykończeniowych, co pozwala np. na położenie instalacji elektrycznej wedle własnego uznania.

Pewność zakupu

Mieszkania od dewelopera są nowe, nieużywane, a kupujący stają się ich pierwszym właścicielem. To gwarantuje wysoką jakość takich mieszkań, ale i możliwość ich wykończenia dokładnie tak jak zawsze się marzyło. Dodatkowo nie trzeba spędzać długich dni na poszukiwaniu najlepszej oferty oraz uczciwego sprzedającego. Plusem jest też to, ze wszelkie formalności, w tym sprawy notarialne, załatwia za nas deweloper i najczęściej on też ponosi związane z tym opłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here