Czy warto postawić na jedwabne i bawełniane pościele?

To na jaką pościel się zdecydujmy, ma duże znaczenie, jeśli chodzi o jakość naszego snu. Nawet najwygodniejsze łóżko bez ciepłej i przyjemnej w dotyku kołdry nie spełni w pełni naszych potrzeb i oczekiwań. Pościel powinna być praktyczna, wykonana z nieszkodliwych dla naszego zdrowia materiałów, a do tego również elegancka. Dużą popularnością cieszą się pościele bawełniane i jedwabne. Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować?

Pościel jedwabna oznaką luksusu

Zaletą jedwabiu jest to, że jest to materiał całkowicie naturalny, a do tego lekki, trwały i wytrzymały. Pościele jedwabne regulują temperaturę naszego ciała, zapobiegają poceniu się, a do tego utrzymują ciepłotę i dają uczucie świeżości. Plusem tego rozwiązania jest także to, że jedwab nie podrażnia skóry i działa antyalergicznie. Jedwab kojarzony jest z luksusem, dzięki czemu sypialnia nabiera wyjątkowego charakteru i elegancji. Świetnie sprawdza się w przypadku sypialni nowożeńców. Jeśli ktoś chce poczuć się wyjątkowo w swoim domowym zaciszu, to warto rozważyć zakup jedwabnej pościeli..

Niestety materiał te jest dosyć problematyczny, jeśli chodzi o jego pielęgnację. Konieczne jest pranie jedwabnej pościeli w niskiej temperaturze w programie przeznaczonym dla delikatnych tkanin, a do tego zaleca się stosowanie specjalnego płynu do jedwabiu. Ponadto poszewki i poduszki należy prać w specjalnych woreczkach ochronnych, aby nie uszkodzić materiału. Dla wielu osób dużym minusem może być stosunkowo wysoka cena, chociaż jest ona adekwatna do jakości produktu.

A może bawełna?

Zaletą bawełnianej pościeli jest jej lekkości, trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Dodatkowo możemy liczyć na cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra nie poci się. Plusem jest także niska cena bawełny. Do wyboru mamy bawełnę satynową, korę, bawełnę egipską oraz flanelę bawełnianą. Jako, że bawełniane pościele dostępne są w najróżniejszych kolorach, wzorach i rozmiarach, to bezproblemowo można dopasować ja do każdej aranżacji wnętrza. Wadą bawełny jest to, że się szybko gniecie, a można temu zaradzić, decydując się na pościele bawełniane z domieszką innych tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here