Wydzielanie sypialni w kawalerce

Małe pomieszczenia typu kawalerka mają to do siebie, że trudno jest wydzielić osobne pomieszczenie na sypialnię. Jak zatem poradzić sobie z tą trudnością, aby nawet przy niewielkim metrażu można było cieszyć się przytulnym i nastrojowym miejscem do spania?

Ścianka działowa

W przypadku kawalerki często stosowanym trikiem jest wykorzystanie ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych. Chociaż zmniejszy to jeszcze bardziej wolną przestrzeń w salonie, to można dzięki temu liczyć na zyskanie zacisznego kącika do zrelaksowania się i nocnego wypoczynku. Jest to świetna opcja także dla tych, którym trudno utrzymać porządek w mieszkaniu. Nowo powstałą sypialnię można oddzielić poprzez zamontowanie w przejściu szerokich przesuwnych drzwi z przezroczystego tworzywa.

Jest jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie można ustawić łóżko w najbardziej oddalonej od drzwi części pomieszczenia bądź też we wnęce, a potem odgrodzić je meblami, donicą z wysokimi kwiatami czy też sprzętem RTV. Godną polecenia opcją jest także zainwestowanie w rozkładaną kanapę wyposażoną w pojemnik na pościel, która za dnia będzie służyła do siedzenia i posadzenia gości.

Antresola

Jeśli mamy do dyspozycji niewielką kawalerkę, ale wysoką, to można zbudować antresole, co pozwala na wykorzystanie wolnej przestrzeni pod sufitem i zaoszczędzenie wolnej przestrzeni na parterze. Trzeba jednak pamiętać o zamontowaniu także barierki oraz prawidłowym dopasowaniu wysokości łóżka.

Zasłona i baldachim

Okazuje się, że w celu wydzielenia sypialni w kawiarence nie ma konieczności ingerowania w jej układ, gdyż niezwykle pomocne są zasłony zwieszone na haczykach, które wkręca się w sufit. Podobnie sprawdzi się baldachim wyposażony w długie i opadające aż na podłogę poły. Są to świetne sposoby na osłonięcie pojedynczego boku łóżka czy też zasłonięcie ich wszystkich równocześnie. Za ich pomocą można skutecznie zakamuflować wnękę, a do tego sprawić, że wnętrze zyska na przytulności i intymności. Odpowiednio dopasowana do stylizacji zasłona czy baldachim to również świetne dekoracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here