Na jaką narzutę na łóżko się zdecydować?

Spanie na kanapie już dawno odeszło do lamusa, gdyż dzisiaj stawiamy na łóżka z materacami wygodnymi i sprzyjającymi zachowaniu kręgosłupa w dobrej kondycji. W celu zabezpieczenia łóżka przed zabrudzeniami i kurzem oraz po to, aby uatrakcyjnić wnętrze, zwykle decydujemy się na zakup narzuty, którą je przykryjemy. Jako, że dzisiaj możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, to mogą jednocześnie pojawić się trudności w zdecydowaniu się na konkretny kolor, materiał, wzór czy kształt. Jak zatem wybrać właściwą narzutę na łóżko?

Na jaki rozmiar się zdecydować?

Jako, że łóżka dostępne są w różnej wielkości, to także i narzuty występują w wielu rozmiarach. Warto poznać sposób na obliczenie wielkości narzuty, do czego będą potrzebne nam wymiary naszego łóżka. Pierwszym krokiem jest zmierzenie od podłogi do końca materaca długości, szerokości i wysokości łóżka. Szerokość łóżka i iloczyn jego wysokości sumujemy, a w celu ustalenia długości narzuty wystarczy dodać do siebie długość i wysokość łóżka. W wyniku tych obliczeń uzyskamy narzutę sięgającą do ziemi.

W pokoju dziecięcym poleca się zawijanie narzuty pod materac, dlatego też należy w tym przypadku zmierzyć tylko długość, szerokość i wysokość materaca. Szerokość materaca powiększona o trzykrotną jego wysokość równa się potrzebnej nam szerokości narzuty. Jeśli chodzi o długość narzuty, to jest to długość materaca powiększona o jego podwójną wysokość.

Na jaki materiał postawić?

Na rynku dostępne są narzuty pikowane, czyli stosunkowo grube i wypełnione włóknem czy też wykonane z pojedynczego materiału. Materiał może być mniej lub bardziej wzorzysty, ale ważne jest to, aby narzuta była przyjemna w dotyku. Sprawdzą się narzuty pluszowe oraz bawełniane. Można rozważyć też satynowe, ale mają tendencje do ślizgania się, a ponadto mogą nie sprawdzić się przy suchej skórze. Jeśli chodzi o wygląd narzut, to można je bezproblemowo dopasować do własnych perfekcji, gdyż dostępne są zarówno w pojedynczych kolorach, jak również we wzory kwiatowe czy geometryczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here