Jak zadbać o porządek w łazience?

Utrzymanie porządku w łazience okazuje się być dosyć problematycznym zadaniem, szczególnie przy większej liczbie domowników. Piętrzące się na blacie sterty kosmetyków, porozwieszane na grzejnikach ręczniki i porozrzucane wszędzie skarpetki z pewnością nie są dobrą wizytówką. Jak zatem zadbać o ład i porządek w łazience, aby nie musieć wstydzić się tego pomieszczenia przed gośćmi i dodatkowo dobrze się w nim czuć na co dzień?

Uporządkuj łazienkę za pomocą przydatnych akcesoriów

W tradycyjnej mydelniczce pozostają nieestetycznie wyglądające resztki mydła, które dodatkowo brudzą umywalkę. Dlatego też warto zamienić ją na dozownik, który jest bardziej higienicznym rozwiązaniem. Do wyboru mamy najróżniejsze kształty, ciekawe wzornictwo, a także mnogość kolorów.

Do dozownika warto dobrać także kubek na szczoteczki do zębów, gdyż spójnie kolorystycznie akcesoria uatrakcyjnią wnętrze. W celu utrzymania porządku w ryzach, warto zainwestować w wieszaki na ręczniki. Najlepiej aby ich liczba wynosiła tyle, ile jest domowników. Do tego warto także zamontować drążki do wieszania mokrych ręczników, dzięki czemu szybciej wyschną i będzie można je powiesić na wieszaku.

Jak umeblować łazienkę?

Jako, że w łazience nie brakuje akcesoriów higieniczno-kosmetycznych, to warto je przeznaczyć do ich przechowywania specjalne miejsce, a mianowicie schowki wbudowane we wnękach, uskokach ścian czy też w obudowach urządzeń sanitarnych. Zaleca się wyposażanie łazienki w zamknięte szafki. Do przechowywania sprawdzi się też zabudowa umywalki blatowej czy powierzchni ściany. Z kolei środki czystości można schować we wnęce wokół stelaża bidetu. Można tam nawet zamontować szafkę. Schowek zabudowany drzwiczkami z płytek ściennych w tym samym kolorze oraz pozbawiony uchwytów wtopi się w otoczenie, dzięki czemu stanie się niemal niewidoczny.

Inną opcją jest zamontowanie na ścianach otwartych półek chromowanych, na których można umieścić kosmetyki oraz pudełka z małymi przedmiotami. W utrzymaniu porządku pomocne są także koszyki wiklinowe i szklane opakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here