Okazuje się, że nie tylko biurko jest ważne, jeśli pod uwagę weźmiemy całe wyposażenie miejsca pracy.

W biurze równie ważna jest podłoga. To przecież po niej chodzi każdego dnia niezliczona liczba ludzi. To nie tylko pracownicy firmy, ale również klienci. Patrząc na to, że nikt nie zmienia w takich obiektach obuwia, podłoga w biurze powinna być rzeczywiście wytrzymała.

Ale to nie wszystko. Chodzi również o zachowanie maksymalnej czystości w miejscu pracy oraz o utrzymanie estetyki obiektu, do którego ma przecież dostęp praktycznie każdy. Oczywiście ważny jest wystrój wnętrz czy design, który będzie wpływał na wizerunek firmy. Dzisiaj jednak zajmiemy się tematem czystości w miejscu pracy. Na tapetę weźmiemy więc wykładzinę, którą tak często spotkać można w biurach.

Wykładzina i jej użytkowanie

Nikt nie mówi, że wykładzina przeznaczona jest jedynie do domów prywatnych. Z powodzeniem może ona leżeć również na podłodze w biurowcach. Warto jednak zwrócić uwagę na jej użytkowanie, a więc wysoką jakość, która jest w takim przypadku wymagana.

Wykładziny, które nadają się do pomieszczeń biurowych, w których panuje wysokie natężenie ruchu to te dywanowe, ale z krótkim włosiem bądź wykładziny poliamidowe z gładkiego włókna. To one będą najbardziej wytrzymałe i odporne na zabrudzenia podczas intensywnego użytkowania.

Czyszczenie wykładzin biurowych

Jeśli ktoś myśli, że wystarczy odkurzenie wykładziny raz w tygodniu, to grubo się myli. Trzeba wziąć pod uwagę, że to w niej zbiera się brud z obuwia, a wraz z nim toksyny, bakterie, roztocza, kurz i inne zanieczyszczenia. Może nie jest to wielki problem dla klientów, którzy odwiedzają firmę przez krótką chwilę, ale pracownikom zły stan wykładziny zapewne będzie przeszkadzać.

Nieczyszczona wykładzina jest zagłębiem alergenów, przez co osoby zatrudnione w biurze mogą borykać się z infekcjami górnych dróg oddechowych czy uczuleniem skórnym. Zaniedbana podłoga tego typu będzie nie tylko wpływać na wizerunek pomieszczenia jako zaniedbanego. Może okazać się, że wykładzina po pewnym czasie zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach, mogą się w niej zagnieździć pasożyty.

Najczęściej dbaniem o wykładziny w biurze zajmują się profesjonalne firmy sprzątające.To dlatego, że to one mają dostęp do profesjonalnych środków czyszczących oraz specjalistycznych maszyn piorących przeznaczonych do czyszczenia wykładzin.

To zresztą preparaty, które nie tylko usuwają brud i wszelkie zanieczyszczenia, ale działają też antytoksycznie oraz antyalergicznie. Zapewniają doskonałą sterylność podłogi.

Firmy sprzątające zapewniają również skuteczną konserwację wykładzin. Oznacza to, że przez długi czas będzie ona wyglądać idealnie, bez względu na intensywność jej użytkowania. To również profesjonalna ekipa poradzi sobie z nagłymi przypadkami, w tym trudnymi do usunięcia plamami z błota.

Podsumowanie

Wykładziny są bardzo często stosowane w biurach, bo nadają tym pomieszczeniom przytulności, nieco domowego klimatu. Przed wyborem odpowiedniej warto się jednak dobrze zastanowić. Właściwie dobrany materiał oraz kolor sprawi, że jej użytkowanie będzie dla wszystkich komfortowe, a przy pomocy sprawdzonej firmy sprzątającej, podłoga zachowa świetną jakość przez długie lata.

Treść artykułu przygotowana w oparciu o stronę internetową bazy firm sprzątających HOJO Clean.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here