Czym charakteryzują się rolety rzymskie i jak wybrać je do pokoju

Rolety są popularnym rozwiązaniem, które jest wybierane do wielu mieszkań. Pozwalają na zaciemnienie pomieszczeń, kiedy robi się zbyt jasno i zbyt gorąco, a także świetnie sprawdzają się do wywołania kompletnej ciemności podczas nocy. Wśród wielu ich typów możemy wyróżnić między innymi rolety rzymskie. Sprawdźmy, jaki to rodzaj rolet i czym się charakteryzuje?

Rolety rzymskie, czyli jakie?

Rolety rzymskie to specjalny rodzaj rolet, który ma charakter ozdobny. Ich cechą charakterystyczną jest to, że podczas zwijania tworzą kaskadową tkaninę, która układa się w ozdobne falbany lub fałdy. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których zależy nam na specjalnej ozdobie okien. Nie posiadają kasety, więc jeśli nie masz na nią miejsca albo po prostu nie lubisz „belki nad oknem”, sprawdzą się idealnie.

W przeciwieństwie do zwykłych rolet, które zazwyczaj wykonywane są ze stosunkowo grubego materiału, rolety rzymskie mogą zostać przygotowane z praktycznie każdego typu tkaniny, nawet bardzo cienkiej. Mogą mieć charakter zaciemniający lub nie. Można je też dowolnie podnosić na wybraną wysokość i zawsze stworzyć z ich pomocą estetyczny wygląd okna.

Zindywidualizowana ozdoba

Rolety rzymskie mają charakter mocno ozdobny, dlatego powinny być dobrze dopasowane do pomieszczenia, w którym się znajdą. Ich największą zaletą jest możliwość stworzenia takiego zakątka przy oknie, aby prezentowało się idealnie o każdej porze roku i świetnie pasowało do całego designu.

Dlatego też wybierając rolety rzymskie, warto w pełni je zindywidualizować. Na szczęście nie brakuje różnych rodzajów, które pasują zarówno do pokojów, jak i do kuchni. Co więcej, ze względu na to, że powinny w pełni zasłaniać okno, są dopasowywane do jego wymiaru, co czyni z nich dokładnie dobraną ozdobę, którą można zawiesić zarówno na starych, jak i nowych oknach.

Przykłady ciekawych rolet rzymskich

Wśród wielu rolet rzymskich wybraliśmy kilka, które idealnie sprawdzą się w trzech pomieszczeniach, do których zazwyczaj je przeznaczamy. Pierwszym z nich jest salon, do którego doskonale będą pasować rolety typu Akwarelowy Miks. Posiadają wiele przeplatających się ze sobą kolorów, dzięki czemu będą dobrze pasować do wszystkich dodatków, jakie znalazły się w pokoju dziennym. A jeśli nawet nie ma tam zbyt wielu kolorów, to sama roleta przyciągnie wzrok i stanie się wesołym uzupełnieniem bardziej stonowanego pomieszczenia.

Kolejny typ rolet wartych uwagi to delikatny wzór Abstrakcyjny Kwiat, który pięknie zaprezentuje się w małżeńskiej sypialni, dodając do niej kobiecości i romantyzmu. Z taką roletą całe pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i z pewnością będzie sprzyjać najmilszym chwilom.

Na koniec wybraliśmy roletę rzymską do pokoju dziecięcego. Może to być na przykład Łapacz Snów, który jest ciekawym i bardzo popularnym, indiańskim motywem. Z pewnością sprawi, że dziecięca wyobraźnia rozbudzi się jeszcze bardziej i posłuży jako element wystroju, nadający konkretnego charakteru do sypialni malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here