Płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to nowoczesny trend, który daje ogrom możliwości aranżacyjnych. Architekci wnętrz od dłuższego czasu są im wierni i trzeba przyznać, że moda na wielkie formaty raczej nie szybko przeminie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że płytki wielkoformatowe są niezwykle praktyczne w utrzymaniu. Po drugie natomiast łączą w sobie klasę, elegancję i pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawych efektów wizualnych. Czy można chcieć czegoś więcej?

Płytki wielkoformatowe na ścianę

Zacznijmy więc od płytek wielkoformatowych na ścianę. Choć zasadniczo kojarzone są głównie z łazienką, znakomicie odnajdą się także w każdym innym wnętrzu. Wielki format na ścianie w salonie czy jadalni zapewnia jednolitą powierzchnię, której nie zaburzają liczne fugi. Ład, jaki wprowadzają do wnętrza jest jedną z częściej podkreślanych zalet tego rodzaju kafelek.

Oczywiście płytki wielkoformatowe za sprawą różnych struktur i zróżnicowanych wzorów dają ogromne pole do popisu. Od eleganckiego marmuru, poprzez beton, na unikatowych wzorach zakończywszy – każdy bez problemu odnajdzie takie, które będą cieszyć oko w jego nowo urządzanej przestrzeni.

Obecnie szczególnie często spotkać je można w loftowych wnętrzach. Betonowe płytki wielkoformatowe bez trudu łącza się z elementami w odcieniach czerni i bieli, ale także tymi nieco żywszymi, np. zielonymi. Mimo swojej „surowości” sprawiają wrażenie eleganckich i bardzo estetycznych. Czytaj więcej w artykule: Płytki wielkoformatowe na ścianę i podłogę

Płytki wielkoformatowe na podłogę

Wielkoformatowe płytki przeznaczone są oczywiście także do układania ich na podłodze. Także w tym przypadku wydają się mieć przede wszystkim zalety. Kwestie wizualne są tutaj naturalnie nie do przecenienia. Podobnie jak te montowane na ścianie, płytki wielkoformatowe na podłogę sprawiają wrażenie jednolitości i wręcz powiększają wizualnie pomieszczenie.

Jest też sporo praktycznych zalet związanych z montażem kafelek w dużych rozmiarach. Przypomnijmy, że mogą mieć one wielkość nawet do 80×80 cm, jeśli mowa o płytkach kwadratowych. Po pierwsze – montaż! Okazuje się bowiem, że układanie wielkoformatowych płytek na podłogę jest znacznie prostsze i szybsze w porównaniu z płytkami standardowej wielkości. Po drugie – łatwość utrzymania porządku. Chodzi oczywiście o minimalną ilość fug, które jak wiadomo są tym miejscem, gdzie gromadzi się największa ilość brudu.

Inne zastosowania płytek wielkoformatowych

Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto wykorzystywanie płytek wielkoformatowych jako blatów do stolików lub stołów. Poza tym, że trwałe i funkcjonalne, są także niezwykle dekoracyjne i śmiało można uznać je za unikatowe. Znakomicie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu vintage czy glamour. O szerszych możliwościach płytek wielkoformatowych dowiesz się z filmu: Możliwości płytek wielkoformatowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here