Niektórym wydaje się, że samodzielne zaprojektowanie wnętrza własnego domu to prawdziwa bułka z masłem, jednak jak przychodzi co do czego to okazuje się, że jest to dużo trudniejsze niż się z pozoru wydawało. Trzeba zastanowić się jak sprawić, by poszczególne pomieszczenia były nie tylko funkcjonalne ale też ładne. Od czego zacząć, żeby efektem finalnym była dobrze zagospodarowana i piękna przestrzeń?

Zacznij od planu

Zanim zabierzesz się do działania, zrób dobry plan. Weź kartkę i długopis, a potem rozrysuj wizję, która zrodziła się w Twojej głowie. Pamiętaj, że papier wszystko przyjmie i łatwiej będzie Ci wprowadzić ewentualne poprawki, jeśli jednak wdrożysz już pomysł w życie, znacznie trudniej Ci będzie z niego zrezygnować.

Zastanów się, do czego będzie Ci służyć dane pomieszczenie. Przykładowo, w salonie możesz zarówno odpoczywać, przyjmować gości, jak również pracować. Jeśli jednak nie stworzysz sobie kącika do pracy, to wykonywanie obowiązków służbowych w tym miejscu może okazać się niemożliwe.

Weź pod uwagę dostępną przestrzeń, czyli układ ścian, okien, drzwi i naturalne oświetlenie. Ważne jest by pomieszczenie było odpowiednio doświetlone, dlatego nie można celowo przysłaniać okien. Trzeba dobrać takie dekoracje okienne i rolety lub żaluzje, które będą w odpowiedni sposób regulować dopływ promieni słonecznych.

Personalizacja wnętrza

W każdym pomieszczeniu są pewne elementy stałe. Żadna sypialnia nie obejdzie się bez łóżka i stolików nocnych, jadalnia bez stołu i krzeseł, a salon bez wygodnej kanapy, stolika kawowego i telewizora. Ale prócz tego w pokojach powinny znaleźć się także akcesoria i dekoracje, które uczynią je ładnymi i przytulnymi. Ciekawym urozmaiceniem wnętrza są fototapety 3d, które bez dwóch zdań przyciągają wzrok i skupiają uwagę, dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Na ścianie można umieścić dowolnie wybrane zdjęcie własnego autorstwa lub gotowy projekt. Fototapety na wymiar idealnie wpasują się do Twojego domu i stworzą wspaniałą bazę do  dalszych działań. Dekorując mieszkanie pamiętaj, że w tym wszystkim najważniejszy jest umiar. Jeśli przesadzisz z ilością mebli czy dodatków, to dane pomieszczenie będzie Cię po prostu przytłaczać i zamiast w nim wypoczywać, będziesz się zwyczajnie męczyć. Ogromną zaletą elementów dekoracyjnych jest to, że bardzo łatwo jest je zastąpić innymi, w efekcie czego otrzymujemy zupełnie inne wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here