Dlaczego warto zdecydować się na zakup namiotu ogrodowego?

Odpoczynek po całym dniu pracy to coś, o czym marzy większość z nas. Zielona przestrzeń wokół domu, cisza i spokój – to idealne warunki, które pozwalają się zrelaksować, odprężyć i zregenerować. Sklepy ogrodnicze oferują całą gamę produktów, które mogą umożliwić realizację tego pomysłu. Do takich produktów należą namioty ogrodowe, które zyskują coraz więcej zwolenników swoją uniwersalnością, prostotą i szybkim montażem. Niniejszy artykuł dostarcza kluczowych informacji niezbędnych podczas wyboru odpowiedniego namiotu ogrodowego.

Dlaczego warto kupić namiot ogrodowy?

Namiot ogrodowy to bardzo praktyczne rozwiązanie, w szczególności gdy w naszym ogrodzie nie ma zbyt wielu drzew, które mogłyby zapewnić cień i ochronę przed słońcem. To właśnie działanie intensywnych promieni słonecznych przeszkadza w swobodnym czytaniu książki, czy też gazety. Promienie słoneczne sprawiają również, że czujemy się niekomfortowo, a nasze oczy szybciej się męczą.

Namioty ogrodowe pozwalają domownikom swobodnie przebywać w ogrodzie zarówno w czasie wielkich upałów, jak i deszczowych dni. Posiadając namiot ogrodowy, ciekawe plany na spędzanie wolnego czasu, takie jak lektura ulubionej książki, czy wspólne biesiadowanie z przyjaciółmi na świeżym powietrzu nie zostaną pokrzyżowane. Należy również pamiętać, że osoby niezdecydowane mogą wypożyczyć tego typu namiot i go przetestować. Zdecydowana większość klientów decydujących się na taki ruch dochodzi do wniosku, że zakup namiotu ogrodowego to strzał w dziesiątkę.

Rodzaje namiotów ogrodowych

Istnieje wiele modeli namiotów ogrodowych. Otwarte namioty chronią jedynie od góry. Idealnie nadają się do ochrony przed intensywnym i palącym słońcem oraz lekkim deszczem. Tego typu namiot nie będzie chronił przed mocnymi opadami. Jest to dobra opcja dla tych osób, które wolą całkowicie schować się przed deszczem w domu, unikając przebywania na zewnątrz. Z kolei namioty ogrodowe półotwarte posiadają dwie ścianki, które zapewniają ochronę zarówno od wiatru, słońca oraz deszczu.

Najbardziej kosztowym wyborem są namioty pełne – obudowane ściankami ze wszystkich stron. Zapewniają one pełną ochronę przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo świetnie sprawdzają się jako bariera chroniąca przed insektami. W przypadku tego typu namiotów warto upewnić się, że ściany można podwinąć, lub też odpiąć – pozwoli to na zapewnienie odpowiedniego przewiewu powietrza w upalne i duszne dni.

Różnorodność kształtów i rozwiązań dostępnych na rynku może zaskakiwać. Warto odwiedzić strony najbardziej znanych producentów, aby poznać zalety i funkcje wszystkich modeli namiotów ogrodowych. Do tego typu firm zaliczyć można na przykład firmę Vitabri, która oferuje szereg ciekawych rozwiązań dotyczących namiotów, w tym właśnie namiotów ogrodowych – http://www.vitabri.pl/tematyka/namioty-ogrodowe.

Namiot ogrodowy, czy altana?

Namioty ogrodowe stanowią bardzo dobrą alternatywę dla altan. Altany mają wiele zalet – bardzo ładnie się prezentują, rewelacyjnie komponując się z kwiatami, krzewami, czy trawami ozdobnymi. Należy jednak pamiętać, że jest to wybór kosztowny – zarówno podczas zakupu, jak i eksploatacji. Altana zmienia także na stałe wielkość naszego ogrodu i dostępną w nim przestrzeń.

Przewaga namiotów ogrodowych leży w ich uniwersalności i swobodzie. Są one łatwe do złożenia i bardzo szybkie w montażu. Ich lekkość umożliwia łatwe przemieszczenie namiotu na podwórku. Kolejną zaletą namiotów ogrodowych jest możliwość złożenia namiotu na chłodniejsze okresy w roku, dzięki czemu dbamy o stan konstrukcji, udostępniając także więcej miejsca na zimowe zabawy na zewnątrz. Namioty ogrodowe to zdecydowanie tańsza opcja w porównaniu do altan.

Zwróć uwagę na materiał i jakość wykonania

Decydując się na zakup namiotu ogrodowego należy dokładnie sprawdzić z jakiego materiału został on wykonany. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał jest zarówno estetyczny, jak i trwały i odporny. Producent namiotu ogrodowego powinien także zagwarantować, że kolor i jakość materiału, z którego wykonano namiot, nie ulegnie pogorszeniu w wyniku działania promieni słonecznych, czy intensywnych opadów.

Warto zwrócić uwagę także na stelaż, który najczęściej wykonywany jest ze stalowych lub aluminiowych rurek. Tego typu konstrukcja zapewnia wytrzymałość i lekkość konstrukcji, jak również umożliwia jej szybką naprawę. Konstrukcje namiotów ogrodowych wykonane z tworzyw sztucznych nie zapewnią takiej jakości i trwałości.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są ścianki – zabudowane lepiej zabezpieczą przed zimnej i wiatrem. Niestety zaburzą one cyrkulację powietrza, nie dając możliwości swobodnego oglądania ogrodu. Warto zatem zainwestować w namiot ogrodowy, który wyposażony będzie w okna lub w przypadku którego będzie istniała możliwość zdemontowania, czy też podwinięcia ścian.

Podsumowując, namioty ogrodowe to perfekcyjny substytut altan ogrodowych, który przewyższa te tradycyjne rozwiązania zarówno uniwersalnością, prostotą montażu, lekkością, jak i ceną. Namioty ogrodowe pozwalają domownikom aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz cieszyć się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi.

Namioty reklamowe VITABRI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here