Drzwi wewnętrzne w małym mieszkaniu. Jakie drzwi montować w kawalerkach?

Urządzanie małego mieszkania zawsze stanowi spore wyzwanie. Każdemu zależy na tym, aby zagospodarować jak najlepiej przestrzeń i jej nie przytłoczyć. W przypadku kawalerek istotny jest dobór odpowiednich drzwi wewnętrznych, które nie zawsze muszą być tradycyjnie otwierane. Jakie więc drzwi warto montować w małym mieszkaniu?

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do małego mieszkania?

W przypadku urządzania kawalerek najczęściej rezygnuje się z tradycyjnych rozwiązań. Drzwi wewnętrzne do małego mieszkania mogą być przesuwne lub harmonijkowe (homebook.pl), wtedy zajmują mniej miejsca i ciekawie komponują się z przestrzenią. Niektóre modele, nie dość że zapewniają większą przestrzeń, to jeszcze optycznie powiększają pomieszczenie przez np. przeszklenia w drzwiach.

 
Drzwi przesuwne w kawalerce – kiedy warto?

Drzwi przesuwne to coraz częściej stosowane rozwiązanie w małych mieszkaniach. Nie przytłaczają one przestrzeni i nie zajmują tyle miejsca co drzwi skrzydłowe. Można je montować na dwa sposoby: w systemie naściennym lub chowane w ścianę. Najczęściej takie modele są przeszklone, dzięki czemu zyskuje się więcej światła, ale nie tylko. Drzwi przesuwne mogą mieć szyby z połyskiem lub matowe. Częściej wybiera się te pierwsze, ponieważ elementy błyszczące mogą sprawiać wrażenie powiększania przestrzeni. Drzwi przesuwne mogą oddzielać niewielką kuchnię od salonu lub stanowić element wyposażenia małej sypialni. Bardzo rzadko rozwiązanie stosowane jest w przypadku drzwi łazienkowych, chociaż nie jest to wykluczone, wszystko zależy od wybranego modelu.

 
Drzwi łamane w niewielkich mieszkaniach – czym się wyróżniają?

Drzwi łamane to również popularne rozwiązanie stosowane w kawalerkach. Podczas otwierania drzwi łamią się na pół. Dzięki temu nie potrzebują większej przestrzeni na otwarcie, składają się i można przesunąć je na bok. Takie drzwi najczęściej stosuje się w przypadku garderób lub miejsc, gdzie wydzielona została przestrzeń do pracy lub nauki. Najczęściej takie drzwi imitują drewniane modele, choć niektóre mogą być przeszklone.

 
Jaki kolor drzwi wewnętrznych w kawalerce?

Kolor w przypadku drzwi w małych mieszkaniach jest bardzo ważny. Źle dobrany może zmniejszać przestrzeń i ją zdominować. Nie powinno wybierać się drzwi wewnętrznych w ciemnych kolorach. Zaleca się, by komponowały się one kolorystycznie ze ścianami. Najlepszym rozwiązaniem będą jasne drzwi. Ewentualnie mogą być dopasowane do podłóg i listew, pod warunkiem, że nie są one ciemne.

 
Wybierając drzwi do niewielkich mieszkań warto zdecydować się na takie, które ozdobią przestrzeń. Tak może być w przypadku drzwi przeszklonych, dzięki którym w pomieszczeniu jest więcej światła.

 
W przypadku naprawdę małych mieszkań można zrezygnować z drzwi, oczywiście poza tymi zewnętrznymi i do łazienki. Do toalety drzwi mogą być wtopione w barwy ściany lub przeszklone, byle nie były przezroczyste. Najważniejsze, żeby zapewniały one maksymalną intymność, podczas korzystania z tego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here