meble kolonialne

Twój pracodawca wreszcie zgodził się na to, o co zabiegałeś od dłuższego już czasu – o możliwość regularnej pracy z domu. Dotąd taka opcja była teoretycznie możliwa, ale tylko w uzasadnionych przypadkach. Za każdym razem musiałeś prosić o zgodę i wyjaśniać, dlaczego wyjątkowo nie możesz pojawić się w biurze. Od teraz jednak uzgadnialiście, że 10 dni w miesiącu możesz – bez żadnych dodatkowych formalności – zostać u siebie i wykonywać obowiązki zawodowe zdalnie. Cieszysz się na tę możliwość, bowiem masz do dyspozycji w domu niezagospodarowany dotąd pokój, który chciałbyś przekształcić w wygodne, domowe biuro.

Jak urządzić domowe biuro?

Opcji jest bardzo wiele. Możesz zdecydować się na meble nowoczesne, minimalistyczne – lub wprost przeciwnie, na coś starego, „z duszą”, na przykład meble kolonialne (jak chociażby biurka kolonialne czy komody kolonialne). Możesz kupić gotowy zestaw w sklepie lub zamówić meble na wymiar. Co będzie Ci potrzebne? Oprócz biurka zapewne jakiś wygodny fotel, do tego szafka, regał czy komoda, gdzie po skończonym dniu pracy będziesz mógł schować wszystkie dokumenty, nie ryzykując zgubienia czy zniszczenia czegoś ważnego. Jeśli mamy miejsce, to warto wstawić również fotel czy niewielką sofę, na której będziemy mogli odpocząć, gdy po kilku godzinach siedzenia sztywno przy biurku nasz kręgosłup będzie się domagał zmiany pozycji. Ze względów estetycznych warto również pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca dla kilku chociaż roślin. Odwdzięczą się one nie tylko odprężającym widokiem (dowiedziono, że kolor zielony uspokaja i redukuje stres), ale też produkcją tlenu w naszym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem na urządzenie takiego domowego miejsca pracy jest połączenie różnych stylów. Dzięki temu nasze domowe biuro będzie nie tylko wygodne i przytulne, ale też eleganckie i stylowe.

Jak to osiągnąć?

Jeśli mamy nowoczesne biurko i fotel, w kwestii przechowywania postawmy na coś zupełnie odmiennego – na przykład komody kolonialne. I wprost przeciwnie, jeśli decydujemy się na biurka kolonialne, dla przełamania tego stylu w kwestii mebli wypoczynkowych czy regału do przechowywania zdecydujmy się na coś bardziej nowoczesnego, minimalistycznego. Dzięki temu nasze domowe biuro nabierze lekkości (jeśli wykorzystamy tylko i wyłącznie antyki, na przykład meble kolonialne, ostateczny efekt może być zbyt ciężki, zbyt „przykurzony”). Umiejętne łączenie stylów w ostatecznym rozrachunku da zdecydowanie lepszy efekt i sprawi, że z przyjemnością będziemy rano wchodzić do naszego domowego biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here