Drewniane elewacje

Drewniane elewacje na zewnątrz budynku stały się w ostatnich latach niezwykle modne i popularne. Stosowane są nie tylko do ozdabiania prywatnych domków jednorodzinnych, ale równie często wybierane są przez deweloperów, którzy stawiają duże budynki mieszkalne. Dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o taką elewację, by służyła przez wiele lat.

Piękno drewnianych elewacji

Drewniane elewacje zewnętrzne są estetyczne i nadają niepowtarzalny charakter każdemu nowoczesnemu budynkowi. Deska może zostać położona na całej elewacji lub tylko na wybranym fragmencie. Swoją popularność w ostatnich latach zawdzięcza nie tylko niebanalnemu wyglądowi czy estetyce, ale również trwałości. Dodatkowym i równie ważnym atutem drewnianych elewacji jest to, że nie brudzą się tak łatwo jak szkło czy stal, a ewentualne zabrudzenia dają się na nich łatwo zamaskować.

Drewno egzotyczne

Najbardziej polecanym drewnem do pokrywania elewacji jest drewno egzotyczne. Posiada ono szereg zalet, które sprawiają, że jest wręcz bezkonkurencyjne. Jednym z najważniejszych z nich jest odporność na warunki atmosferyczne i czynniki biologiczne. Dzięki temu drewno egzotyczne odznacza się wyjątkową wytrzymałością.

Tego typu deski z pewnością sprawią, że twój dom wyróżni się także na tle innych. Nietypowy kolor i wspaniałe usłojenie sprawią, że będzie przykuwał uwagę ze względu na niespotykaną estetykę.

Jak zadbać o drewnianą elewację?

Poza wyborem odpowiedniego drewna do położenia elewacji, niezwykle ważna jest także odpowiednia dbałość o deski, aby służyły możliwie jak najdłużej. Warto już na samym początku prawidłowo je przygotować i zabezpieczyć.

Drewniane deski, zanim zamontuje się je na budynku, należy zabezpieczyć impregnatem z obu stron. Pozwoli to na nadanie pięknego koloru, ale również ochroni drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Należy przy tym pamiętać, że tylko sprawdzone i pochodzące od renomowanych firm impregnaty zagwarantują najwyższą jakość i doskonale zabezpieczą drewnianą elewację.

Sklep IdeaGarden rekomenduje swoim klientom impregnaty firmy Remmers. Te najwyższej jakości produkty są w stanie ochronić drewnianą elewację nie tylko przed działaniem wilgoci i słońca, ale także przed insektami, grzybami i sinizną. Dodatkowym atutem sprawdzonych impregnatów jest fakt, że nie łuszczą się i nie pękają pod wpływem różnych, niekorzystnych czynników. Dzięki temu drewno naprawdę długo utrzymuje świeży, czysty wygląd.

Należy jednak pamiętać, że konserwację należy przeprowadzać każdego roku. Przestrzegając tej zasady, będzie można cieszyć się pięknem drewna przez wiele lat. Coroczna konserwacja powinna zacząć się od zdjęcia warstwy brudu i kurzu, która osiadła na deskach. Dopiero wówczas można je na nowo zabezpieczyć profesjonalnym preparatem, który odsieczy wygląd, nada odpowiedniej sprężystości i zagwarantuje ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Równocześnie należy pamiętać, że niezależnie od stosowanego impregnatu na drewnianych deskach ma prawo z biegiem czasu pojawić się niewielkie pęknięcie bądź odkształcenie. Jest to cecha charakterystyczna dla każdego rodzaju drewnianych elementów, która dodaje im swoistego uroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here