drzwi

Kupno drzwi zewnętrznych powinniśmy poprzedzić odpowiednim rozeznaniem. Ważne jest zorientowanie się wśród produktów dostępnych na rynku, ale nie mniej istotne jest przyjrzenie się naszym potrzebom. Liczba opcji, funkcji i kolorów drzwi pokojowych może nas przytłoczyć. Żyjemy w czasach, kiedy podaż jest znacznie wyższa niż popyt, co wcale nie sprawia, że wybór produktu jest łatwiejszy. Wiedząc dokładnie czego oczekujemy od drzwi wewnętrznych, łatwiej będzie zawęzić pole poszukiwań.

Najważniejsze parametry

Jeżeli chodzi o parametry ustanowione przez prawo w Polsce, kupując drzwi pokojowe https://vrata.pl/drzwi-pokojowe-warszawa/ musimy dostosować się wyłącznie do zalecanej wysokości (203 centymetry) oraz szerokości 60-100 centymetrów. Ościeżnice dostępne w ofercie sklepów mają natomiast szerokość 6 lub 10 centymetrów, a regulowane można dostosować w zależności od potrzeb.

Ważną kwestią, choć już nie uregulowaną prawnie, są właściwości akustyczne drzwi. Jasnym jest, że każdy mieszkaniec domu czy mieszkania ma prawo do prywatności i odpoczynku w ciszy. Grube, solidne drzwi, zamontowane w prawidłowy sposób będą świetną barierą akustyczną. Zupełnie inaczej będą wyglądały parametry hałasu, w przypadku drzwi cienkich, z przestrzennego materiału o małej gęstości (na przykład z płyt wiórowych typu plaster miodu). Termoizolacja ma największe znaczenie w przypadku drzwi wejściowych, oddzielających budynek od świata zewnętrznego. Jeżeli jednak w naszym domu lubimy mieć różną temperaturę w różnych pomieszczeniach – wówczas lepiej sprawdzą się drzwi, zatrzymujące ciepło wewnątrz pokoju.

Kolorystyka i styl

W przypadku drzwi pokojowych warto postawić na neutralne tony, które będą pasowały do różnego stylu wykończenia. Biel, różne odcienie szarości od platyny po antracyt, czy nawet czerń – będą zdecydowanie lepszym wyborem niż mocno nasycone brązy czy inne mono wyraźne kolory. Pamiętajmy, że wraz z upływem lat z pewnością będzie się zmieniał nasz gust co do mebli, koloru ścian czy rodzaju podłogi. Zadbajmy więc o to, by za każdym razem nie wymieniać również wszystkich drzwi pokojowych.

Ciekawe dodatki

Kupując drzwi pokojowe warto zadbać o dodatkowe elementy, ułatwiające nam codzienne funkcjonowanie w domu. Do takich gadżetów z pewnością należą odbojniki, zabezpieczające przed uszkodzeniem ścian i mebli. Odbojnik na wysokości klamki niweluje powstawanie dziur w ścianie, a ten wystający z podłogi chroni szafy i komody znajdujące się za drzwiami. Zadaniem odbojnika jest unieruchomienie drzwi w pożądanym miejscu, pomimo użycia zbyt dużej siły do ich popchnięcia.

Innym ciekawym urządzeniem są szczotkowe uszczelki zapobiegające przeciągom. Montuje się je od spodu drzwi, dzięki czemu nawet, gdy wszystkie okna w domu będą otwarte na przestrzał, nie wytworzy się korytarz powietrzny. Pomoże wyeliminować uciążliwe trzaskanie, zwłaszcza w przypadku niespodziewanego wiatru czy burzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here