Jesteś na etapie urządzania własnego mieszkania? Zastanawiasz się co zrobić, żeby w pokojach nie wiało nudą, a przebywająca w nich osoba czuła się swobodnie i dobrze? Stwórz kącik przytulny i ciepły, w którym będzie można zrelaksować się i choć na chwilę zapomnieć o troskach i problemach dnia codziennego. Pomogą Ci w tym różne wzory i kolory, które wbrew pozorom mają ogromny wpływ na humor i samopoczucie przebywającej pośród nich osoby.

Jaki kolor ścian do salonu?

To pytanie jako pierwsze pojawia się po rozpoczęciu remontu. Wybór wcale nie jest prosty, gdyż na wybrany odcień trzeba będzie patrzeć, jak to zazwyczaj bywa, przez najbliższe kilka lat. W tym roku dominują kolory natury, głównie zieleń i brąz, ale nie wszystkie ich odcienie. Niby nie ma w tej kwestii żadnego zaskoczenia, bo kolory ziemi są modne od bardzo dawna, jednak w tym roku robimy ukłon w stronę świata roślin. Barwy te mogą być zarówno ciepłe jak i zimne, a ostateczny ich wygląd zależy wyłącznie od naszego gustu.

Moda na fototapety

Co prawda nie w tym sezonie a już wcześniej, wzrosło zainteresowanie fototapetami, które pozytywnie wpływają na wygląd danego pomieszczenia, jak i całego domu. Można na nich umieszczać obrazki z życia, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z gotowych motywów. Nie da się ukryć, że największym zainteresowaniem cieszy się kategoria „kwiaty”, w której znaleźć można takie fototapety, które idealnie będą pasować do ścian w barwach natury. Ciekawe są również te z dziedziny „mapy świata”, które do gustu przypadają nie tylko podróżnikom. Dzięki nim można ożywić wnętrze i stworzyć swego rodzaju centrum, do którego będzie nawiązywała cała reszta dodatków. Ciekawe fototapety w atrakcyjnych cenach znajdziesz np. tutaj http://obrazowo.pl/.

Fototapety są na tyle wygodne, że gdy dane zdjęcie już się nam znudzi, możemy kupić inne i umieścić je na miejscu tego wcześniejszego. Decydując się na fototapetę trzeba mieć na uwadze, że to właśnie ona będzie najbardziej przyciągać wzrok zaraz po wejściu do pomieszczenia, dlatego zbyt duża ilość wzorów, kolorów czy akcesoriów wnętrzarskich może jedynie przytłoczyć pokój, zamiast uczynić go przytulnym. Lepiej postawić na meble w jednolitych wzorach, a wybrać charakterystyczne dodatki, które w każdej chwili będzie można zmienić, nie ponosząc przy tym zbyt dużych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here