Miły zapach podobnie jak gustowna aranżacja budują atmosferę w mieszkaniu i sprawiają, że chce się w nim przebywać zarówno domownikom, jak i gościom. Warto więc wprowadzić przyjemną woń do domu. Jak to zrobić?

Gotowe produkty do odświeżania powietrza

Na półkach sklepowych znaleźć możemy coraz więcej produktów, które mają za zadanie odświeżyć powietrze w naszym domu i wprowadzić do niego aromaty. Jedne mniej, drugie bardziej chemiczne. Do popularnych środków zaliczamy świece zapachowe i kadzidła, które palą się przez kilka godzin uwalniając wonie owocowe lub kwiatowe i przy okazji pochłaniają dym papierosowy. Oprócz nich stosuje się woski zapachowe, które umieszcza się na miseczce kominków do aromaterapii i rozgrzewa świeczką typu tea light. Są one bardziej ekonomiczne od świeczek, ponieważ czas ich topienia wynosi 8 godzin. Inną unikalną cechą wosków zapachowych jest to, że można tworzyć z nich niepowtarzalne kompozycje zapachowe – wystarczy rozgrzać pokruszone i zmieszane ze sobą różne typy wosków.

W sklepach dostępne są również woreczki zapachowe do szaf i szuflad, elektryczne odświeżacze powietrza, wody do prasowania czy tabletki zapachowe do odkurzacza.

Domowe triki na ładny zapach w mieszkaniu

Oprócz gotowych produktów zapachowych, można sięgnąć po kilka domowych sprytnych i zarazem nisko kosztowych sposobów.

  • kawa – silne właściwości absorbujące zapachy posiada kawa, dlatego warto wykorzystać ją jako naturalny pochłaniacz nieprzyjemnych woni. Jeżeli drażni nas zapach po ugotowaniu kalafiora, brokułu czy intensywny aromat czosnku, zneutralizujemy je wrzucając na patelnię kilkanaście ziarenek kawy i prażąc je przez 5 minut.
  • herbata – umieszczenie torebki z liśćmi herbaty do wnętrza butów zniweluje przykrą woń potu.
  • „najeżona” pomarańcza – w skórkę owocu wbija się goździki, umieszcza na podstawku w okolice kaloryfera. Ciepło dodatkowo wzmocni efekt wydobywania się przyjemnej woni cytrusów.

Jeśli zależy nam na tym, aby wchodząc do mieszkania zawsze poczuć miły zapach, możemy wykorzystać do tego celu szereg specyfików dostępnych na rynku, w tym m.in.: świeczki i woski zapachowe do kominków, kadzidełka, woreczki zapachowe do szaf, urządzenia zapachowe podłączane do kontaktu. Producenci akcesoriów tego typu dbają o to, aby co roku dostarczać nam nie tylko nowe linie zapachowe, ale również innowacyjne produkty. Alternatywą dla nich są naturalne produkty, dzięki którym otrzymamy podobny efekt, lecz bez użycia chemii. Niezależnie jednak od tego, na które się zdecydujemy, starannie dobierzmy zapach, tak aby był ukojeniem dla zmysłów, a nie drażniącą nasze nozdrza wonią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here