Przez lata w domach i mieszkaniach montowano wanny stalowe, które były zimne w dotyku oraz szybko oddawały ciepło. Sprawiało to, że nalana do nich woda traciła wysoką temperaturę. Ponadto odpryskująca warstwa emalii powodowała, że wanna zaczynała rdzewieć i przeciekać, przez co pojawiała się konieczność jej wymiany na nową. Dziś często zastępuje się wanny stalowe akrylowymi. Jakie są ich zalety?

Ciepła i przyjemna w dotyku

Wanny akrylowe urzekły swoich zwolenników tym, czego brakowało wannom ze stali. Akryl jest materiałem ciepłym i przyjemnym w dotyku, dzięki czemu zanurzenie się w wodzie i oparcie pleców o akrylową wannę jest pozbawione dyskomfortu związanego z odczuwaniem chłodu. Dodatkowo akryl nie przewodzi ciepła, przez co woda nalana do wanny utrzymuje wysoką temperaturę przez długi czas.

Brak przebarwień i zacieków

Wanny stalowe są podatne na pojawianie się przebarwień, które często są niemożliwe do usunięcia. Akryl jest natomiast odporny na zmianę koloru, a także na powstawanie zacieków z mydła i innych środków higieny. Materiał zachowuje swoją barwę bez względu na początkowy odcień – wanny akrylowe są dostępne w barwach od śnieżnobiałej do nawet czarnej, produkowanej na specjalne zamówienie. W standardowej ofercie znajduje się zwykle wanny o odcieniach bieli, kości słoniowej lub ecru.

Tłumienie dźwięków

Excellent wanny oraz akrylowe wanny z oferty innych producentów wykazują właściwości dźwiękochłonne, doceniane zwłaszcza przez osoby będące właścicielami małych mieszkań o cienkich ścianach działowych. Odgłosy kąpieli w wannie stalowej mogą przeszkadzać oglądać telewizję, uczyć się, czy spać. Akryl skutecznie tłumi dźwięki powstające podczas nalewania wody do wanny oraz mycia się, dzięki czemu pozostali mieszkańcy domu nie odczuwają żadnych niedogodności.

Lekkość

Akryl wyróżnia lekkość, co sprawia, że wykonane z niego wanny łatwo się przenosi i montuje. Z ich montażem bez trudu radzą sobie nawet domowi majsterkowicze. Dodatkowo niewielka waga powoduje, że podczas montowania wanny wystarczająca się obecność jednej osoby. Podczas montażu wanny wykonanej ze stali jedna osoba nie była w stanie poradzić sobie bez niczyjej pomocy.

Antybakteryjna powierzchnia

Część wanien akrylowych posiada również specjalną powłokę ze środkiem antybakteryjnym.  Jest on dodawany podczas procesu produkcji płyty, z której wykonana jest armatura. Dzięki takiemu rozwiązaniu na powierzchni wanny wolniej rozwijają się bakterie, co sprawia, że utrzymanie czystości w łazience jest o wiele łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here