Fronty meblowe bez uchwytów jako sposób na nowoczesny wygląd kuchni

Urządzanie kuchni od podstaw wiąże się między innymi z doborem idealnych mebli. Powinny być nie tylko jak najbardziej funkcjonalne, zwłaszcza w przypadku niewielkiej powierzchni pomieszczenia, ale także zachwycać estetyką i niebanalnym wyglądem. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są meble bez uchwytów; odpowiadamy, dlaczego to doskonały wybór dla każdej nowoczesnej kuchni.

Estetyka przede wszystkim – nowoczesna elegancja

Podjęcie decyzji o zrezygnowaniu z uchwytów wiąże się przede wszystkim z kwestiami estetycznymi. Kuchnia bez uchwytów sprawia wyjątkowo spójne wrażenie; meble zdają łączyć się ze sobą w jedną gładką całość przypominającą wręcz ścianę. To najbardziej minimalistyczne wizualnie ze wszystkich rozwiązań stosowanych we współczesnych kuchniach. Już na pierwszy rzut oka zachwyci wszystkich miłośników prostoty, elegancji i symetryczności; meble zostają pozbawione elementów, które nie zawsze zgrywają się ze sobą wizualnie. Podłużne uchwyty w szafkach są bardzo często pionowe, a w przypadku szuflad poziome, co znacznie zaburza estetykę wnętrza. Całkowicie gładka, jednolita powierzchnia mebli cieszy oko i kojarzy się z nowoczesnym luksusem.

Brak uchwytów to oszczędność pieniędzy… i czasu

Niewątpliwą zaletą „gładkich” mebli kuchennych jest ich obniżona cena. Zastosowanie uchwytów wymaga dodatkowych materiałów, które mogą kosztować nawet kilkaset złotych, zależnie od jakości. Nie mniej istotny jest czas – nowoczesne domy są aranżowane w taki sposób, by jak najbardziej go oszczędzać. Coraz bardziej doceniamy proste, funkcjonalne rozwiązania, umożliwiające szybkie poruszanie się po mieszkaniu. W przypadku frontów meblowych bez uchwytów trudno nie zauważyć zwiększonej wygody w trakcie sprzątania. Kilkoma prostymi ruchami można umyć powierzchnię całej zabudowy, bez konieczności omijania wystających elementów i ich osobnego czyszczenia. Wysokiej jakości płyty meblowe w przystępnych cenach można znaleźć na e-markat.pl/plyty-meblowe

Meble bez uchwytów

Meble bez uchwytów to meble bez kłopotów

Jednolita powierzchnia całej zabudowy ma jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę. Uchwyty już nawet po kilku latach użytkowania zaczynają się luzować i niejednokrotnie odpadają, a wypadające z nich śrubki z biegiem czasu się gubią. Meble bez uchwytów naturalnie eliminują ten problem, znacznie zmniejszając konieczność czasu przeznaczonego na naprawę mebli. Co więcej, ich otwieranie staje się znacznie wygodniejsze; przeglądając wzrokiem przepis na smartfonie, wystarczy delikatne naciśnięcie frontu w odpowiednim miejscu, bez konieczności szukania wystającego uchwytu.

Brak uchwytów w pełni wpisuje się więc w wymagania nowoczesnej kuchni. Oszczędza pieniądze i czas, znacznie zwiększa wymogi poruszania się po pomieszczeniu i nadaje jej wyjątkowego, eleganckiego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here