Kołatki

Kołatka jest elementem, który kojarzy się przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nieczęsto widywane na drzwiach wejściowych w blokach czy nowoczesnych domach, powoli odchodzą w zapomnienie. Warto jednak wrócić do tego niegdyś popularnego sposobu informowania gospodarzy o dotarciu do posiadłości – przedstawiamy jej największe zalety.

Kołatka jako niebanalny element dekoracyjny

Dzwonki i domofony są dziś najlepiej znaną formą sygnalizowania mieszkańcom domu o przybyciu odwiedzających. Z pewnością nie zrezygnujemy z tego rozwiązania; jest wygodne i odpowiednio głośne. Dlaczego więc warto zastanowić się nad montażem kołatki do drzwi?

Dziś to przede wszystkim element wystroju. Nadaje drzwiom niezwykłej w dobie minimalizmu elegancji i w wyszukany, subtelny sposób nawiązuje do minionych już, choć pięknych architektonicznie czasów. Ogromny wybór kołatek pozwala na ich estetyczne dostosowanie do stylu lokalu. Dostępne są zarówno ciężkie, mosiężne modele rodem z przeszłości, o kształtach głowy lwa czy dłoni, jak i znacznie delikatniejsze, w formie minimalistycznych okręgów. 

Funkcjonalność kołatki połączona z niezwykłą elegancją

Kołatka to jednak wciąż nie tylko element dekoracyjny; w dalszym ciągu pełni swoją pierwotną funkcję. Często zdarzają się sytuacje, w których prosimy gości o jak najcichsze przybycie. To między innymi ukołysanie niemowlęcia do snu czy silny atak bólu migrenowego. W takich przypadkach ostry dźwięk dzwonka niestety niezupełnie się sprawdza. Doskonałą alternatywą okazuje się właśnie kołatka do drzwi wejściowych, której delikatne użycie z pewnością powiadomi gospodarza o przybyciu wyczekiwanej osoby. Goście z kolei z pewnością docenią elegancję tego niewielkiego elementu, witającego już od progu.

kołatki na drzwiach wewnętrznych

Oryginalne zastosowanie kołatki na drzwiach wewnętrznych

Warto pamiętać, że kołatka znajduje swoje zastosowanie nie tylko na drzwiach wejściowych do domu czy mieszkania. Ciekawym wyborem jest zakup kołatki do drzwi wewnętrznych – na przykład sypialni czy domowego gabinetu. To między innymi walory edukacyjne dla dzieci: od najmłodszych lat uczą się kulturalnego poszanowania prywatności. Równie mocno docenią ją nastolatkowie, którzy z roku na rok czują coraz większą potrzebę odnalezienia swojej własnej strefy. Sprawdzi się także w przypadku pracy zdalnej; z jej wykorzystaniem żaden z domowników nie zaskoczy osoby biorącej właśnie udział w wideokonferencji w jednym z pomieszczeń. Nowoczesne i solidne meble można znaleźć na jardex.com.pl

Kołatka jest więc połączeniem oryginalnego stylu z wyjątkowo wszechstronną funkcjonalnością. To niedrogi element, który w swoim niewielkim rozmiarze daje mieszkańcom wiele możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here