Nie dysponujesz takim metrażem kuchni, o jakim marzysz? Nie oznacza to, że nie możesz urządzić jej gustownie, funkcjonalnie i nowocześnie. Wręcz przeciwnie – potrzeba – jak wiadomo – jest matką wynalazków, a więc sprzyja kreatywności. Dodajmy do tego możliwości, jakie daje nam współczesny rynek meblarski, żeby móc sprawić sobie kuchnię naszych marzeń, nie wydając przy tym fortuny.
Minimalizm, czyli… wiele możliwości
Styl minimalistyczny zadomowił się w naszych mieszkaniach. Trudno się temu dziwić – proponuje takie rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w dużych willach, jak i w małych kawalerkach. Uniwersalność i kompleksowość to główne cechy tego rodzaju aranżacji.
Dlaczego meble minimalistyczne cieszą się taką popularnością? Po pierwsze – za ich wyborem przemawia prostota. Mają kubistyczne, proste kształty, w związku z tym z łatwością można je dostosować do różnych pomieszczeń.
To nie wszystko. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup takich mebli, bez problemu możemy również dopasowywać do nich dodatkowe elementy, które nie będą kolidować z dotychczasowymi rozwiązaniami przestrzennymi.
Szafki kuchenne to doskonały przykład uniwersalności mebli kuchennych. Można je nabywać w gotowych zestawach, można też dodawać kolejne szafki – czy to wiszące, czy stojące albo narożne, w zależności do potrzeb. Przykładowo przy zakupie zmywarki nie będzie żadnym problemem dostosować odpowiednią szafkę do pozostałych mebli.
Podobnie jest z innymi meblami, np. zestawami salonowymi czy meblami łazienkowymi. Meble w stylu minimalistycznym zazwyczaj utrzymane są w jasnej kolorystyce – królują tu przede wszystkim biele i szarości oraz przełamująca je czerń. Modne są również meble w kolorach naturalnego, jasnego drewna. Taka kolorystyka stanowi szeroką bazę do kreowania przestrzeni.
Minimalistyczne… znużenie?
Choć minimalizm ma całe rzesze oddanych zwolenników, niektórym osobom może się wydać zbyt jednostajny i przez to nużący. Czy musi taki być? Receptą na wtórność, która zazwyczaj podąża za każdym modnym i utrwalającym się trendem, jest postawienie na kontrapunkt.
W roli kontrapunktu może wystąpić np. mebel reprezentujący zupełnie inny styl, który z minimalizmem nie ma wiele wspólnego. Wprowadzając taki element – czy to do salonu, czy do przedpokoju, łazienki albo kuchni, musimy pamiętać o jednej, fundamentalnej zasadzie stylizowania przestrzeni – mniej znaczy więcej.
Podobnie jak przy kreacjach odzieżowych, tak również wówczas, gdy aranżujemy wystrój wnętrz, warto zdecydować się jedynie na akcent, który uatrakcyjni dominujący w danym pomieszczeniu styl i doda mu polotu, dzięki któremu jednolitość minimalizmu zostanie efektywnie i zarazem efektownie przełamana.
W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy wiele mebli oraz akcesoriów świetnie nadających się do roli dodatków, które zindywidualizują styl mieszkania.
Wybierając np. lampę albo naklejki na meble, półki czy nowe fronty do szafek, regały lub krzesła, nie musimy obawiać się o koszty. Warto skorzystać z licznych ofert specjalnych, na przykład takich, jakie oferuje sklep internetowy meblezagrosze.pl proponujący zestawy mebli, akcesoria i części do mebli, dzięki którym możemy szybko i tanio odświeżyć aranżację naszego domu.