Idealny wybór do uprawy roślin w domowych warunkach

0
1543

Dbanie o rośliny w pomieszczeniach domowych nie należy do łatwych czynności. Aby zapewnić im właściwe warunki do rozwoju i życia, musimy spełnić szereg wymagań. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie im odpowiedniego źródła światła. Może się jednak zdarzyć, że w ulubionym miejscu w domu, nasze uprawy nie będą miały dostępu do naturalnych promieni słonecznych. W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być lampy CFL wyposażone w żarówki energooszczędne CFL.

Czym są lampy CFL?

Lampy CFL, zwane także świetlówkami kompaktowymi, to niewielkie urządzenia wyposażone w fluorescencyjne żarówki CFL. Mają one za zadanie oświetlić miejsce, w którym pielęgnujemy nasze uprawy. Dla osób trudniących się dbaniem o nie w domowych warunkach, stanowią one bardziej ekonomiczną alternatywę od standardowych żarówek. Tego rodzaju lampy produkowane są w wersjach o różnych wielkościach. Można je także znaleźć w zróżnicowanych mocach i barwach. Dzięki temu doskonale mogą nadać się do pielęgnacji roślin zarówno w fazie wzrostu, jak i kwitnienia.

Zalety żarówek CFL. Czy warto?

Jak najbardziej tak. Żarówki energooszczędne CFL posiadają wiele zalet, co sprawia, że warto je posiadać w wypadku, gdy uprawiamy rośliny w domowym zaciszu. Przede wszystkim emitują one niewielką ilość ciepła przy zachowaniu dobrego stanu oświetlenia. Idealnie sprawdzą się więc one dla tych osób, które zmagają się z problemem zbyt dużej temperatury w growboxie. Kolejny ważny czynnik, który za nimi przemawia to łatwy montaż. W przeciwieństwie do zwykłych żarówek HPS, te CFL nie wymagają żadnego dodatkowego układu zasilania. Poza tym charakteryzują się one długą żywotnością i pobierają niewiele prądu (niska temperatura pracy), co sprawia, że można z nich korzystać nawet kilka godzin dziennie bez ryzyka ponoszenia dużych opłat.Żarówki energooszczędne CFL mogą posiadać różnego rodzaju światła: od barwy ciepłej, przez neutralną, po zimną. Ich zaletą jest też – w zależności od modelu – stosunkowo niska cena.

Gdzie je kupić?

Na rynku jest duży wybór żarówek CFL. Można je nabyć zarówno w stacjonarnych punktach, jak i w sieci – na przykład na stronie internetowej profesjonalnego sklepu dla hodowców roślin MaxGrowShop. W jego szerokim i zróżnicowanym asortymencie znajdziemy szeroką gamę lamp posiadających żarówki energooszczędne CFL. W ofercie znajdują się produkty tak znanych i renomowanych producentów jak dla przykładu Electrox.

Dla osób zaczynających swoją przygodę z domową uprawą roślin, wystarczająca będzie lampa CFL 125W Eco Star (około 120 złotych). Posiada ona ponad 5,5 tys. jednostek strumienia świetlnego. Pomarańczowa barwa 2100 będzie odpowiednia do stanu kwitnienia. Nieco droższą, ale i wydajniejszą propozycją, może być lampa CFL 125W Electrox (około 170 złotych). Barwa 2700 idealnie nada się do procesu kwitnienia. Także najbardziej wymagające osoby znajdą w MaxGrowShop coś dla siebie. Doskonałym wyborem może być mająca 300W mocy lampa CFL 300W PRO Star (około 310 złotych) posiadająca najwyższą wydajność na rynku. Ma ona 13,5 tys. lumenów oraz posiada barwy zarówno do kwitnienia, jak i do wzrostu. Szeroki zakres oferowanych żarówek energooszczędnych CFL, wraz z ich dużą rozpiętością cenową, sprawiają, że każdy znajdzie taki model, który spełni jego największe oczekiwania.

Podane lampy CFL można znaleźć na stronie sklepu MaxGrowShop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here