Funkcjonalny salon z nowoczesnymi meblami - jak go urządzić?

Każdy remont czy kupno nowego miejsca zamieszkania to świetna okazja na przearanżowanie przestrzeni salonowej i nadanie jej świeżości. Jak podejść do wykończenia tak ważnej przestrzeni? Przede wszystkim kierujmy się wygodą i pamiętajmy, by zachować odpowiednio dużo przestrzeni. Salon to miejsce, które jest centrum życia domowego i miejscem wypoczynku całej rodziny. Co więcej, to tam zwykle przyjmujemy gości i spędzamy sporą część swojego wolnego czasu. Jak więc zabrać się za urządzanie funkcjonalnego salonu z modernistycznym wdziękiem? Zobaczcie garść naszych porad – z nami wybierzecie sofę, ławę, stół i inne potrzebne meble.

Planowanie przestrzeni

Pierwszym i najważniejszym punktem jest przeanalizowanie potrzeb mieszkańców i teog, czego oczekują od nowego salonu. Jeśli już dojdzie się do porozumienia co do ogólnego wyglądu i planowanego zestawu mebli, to czas nanieść te pomysły na kartkę lub do programu komputerowego. Można oczywiście wynająć architekta wnętrz, jednak jest to kosztowne. W obecnych czasach wszystkie wymiary mebli są podane w internecie i bardzo łatwo nanieść poszczególne elementy na szkic w skali. Co dalej? Odpowiedź jest prosta – czas na wybór mebli!

Ławy, fotele, sofy – trudne wybory meblowe

Meble to absolutna podstawa. Najczęściej popełniany błąd przy ich doborze to przede wszystkim przesycenie przestrzeni i jej zagracenie. Nawet najbardziej nowoczesne meble ściśnięte na 20 metrach kwadratowych będą wyglądać nieatrakcyjnie. Współczesny salon to otwarty pokój, dobrze doświetlony. Dlatego nie dobierajmy za dużo mebli – zwłaszcza, gdy ogranicza nas metraż. Zacznijmy od sofy i jakiegoś stolika czy ławę, który idealnie sprawdzą się podczas spożywania posiłków czy oglądania telewizji. Kanapa powinna być przede wszystkim wygodna i dopasowana do metrażu. Jeśli chodzi o ciekawe dodatki, to dla salonów połączonych z kuchnią dobrym rozwiązaniem mogą być hokery, które ustawia się przy domowym barze czy wysokim blacie. Na małych metrażach lepiej zainwestować w większą sofę, lecz unikać wtedy foteli, które odbierają sporo przestrzeni i zmniejszają optycznie wielkość pokoju.

Ozdoby i akcesoria

Czas na skalę mikro i wszelkie dodatki, które unowocześnią i ulepszą Twój salon! Jak wiadomo, nowoczesność idzie w parze z minimalizmem. Często unikanie ozdób będzie dobrą drogą. Zamiast wydawać pieniędzy na obrazy czy wazony może warto zainwestować w ciekawą, designerską lampę stojącą. Zbyt duża liczba akcesoriów może nie dać dobrych efektów, a wręcz przeciwnie. Może zamiast tego warto zainwestować mniejsze pieniądze w rośliny, które nie dość że przybliżą człowieka do natury, to jeszcze będą oczyszczać powietrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here