Jak utrzymać porządek w małym przedpokoju? Sprawdzone pomysły

0
2132

Przedpokój można określić wizytówką domu. Jeżeli panuje w nim porządek, to tak też jest w pozostałych pomieszczeniach. To również pierwszym miejsce, które widzą goście po przekroczeniu progu domu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie czystości i porządku. Jest to szczególnie trudne w przypadku, gdy ta przestrzeń jest naprawdę niewielka. Jednak stosując sprawdzone pomysły można to osiągnąć i to niewielkim kosztem. Podstawowe znaczenie mają tutaj wieszaki na ubrania.

Wieszaki na ubrania – bezcenne i minimalistyczne

Wieszaki na ubrania są często niedocenione, ale to one w dużej mierze odpowiadają za porządek. Tym bardziej, jeżeli przestrzeń przedpokoju jest na tyle mała, że nie zmieści się szafa. Warto tutaj postawić na modne wieszaki na ubrania. Szczególnie wolnostojące modele nie zajmują wiele miejsca, a umożliwiają utrzymanie ładu. Zatem po powrocie do domu można zawiesić okrycie wierzchnie. Można również zdecydować się na wieszaki, które mają dodatkowe miejsce na parasolki. Ciekawym wyborem są wieszaki drewniane, które pasują do każdej aranżacji wnętrz i dodają jej stylu. Świetnie prezentują się również wieszaki chromowane. Podkreślają one minimalizm i surowość i świetnie komponują się w stylu industrialnym. Dla miłośników filozofii hygge polecane są białe i modne wieszaki na ubrania. Dzięki wykonaniu z najlepszego materiału dodatkowo są trwałe i odporne na wilgoć.

Rozwiązania dwa w jednym

W bardzo małym przedpokoju, należy zastosować ciekawe rozwiązania, dzięki którym nie przytłoczy się tej przestrzeni, a dodatkowo zadba o porządek. Szczególnie istotne znaczenie mają tutaj szafki na buty. Nie muszą one zajmować dużo miejsca, a stosując dodatkowo pewien trik, można jeszcze ją zaoszczędzić. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór pudełek na buty, które dodatkowo chronią je przez kurzem i uszkodzeniami. Jeżeli już znajdziemy odpowiednią szafkę na buty, możemy na jej blacie umieścić poduszki. W ten sposób zyskujemy siedzisko, które sprawdzi się podczas ubierani butów, a w przypadku mężczyzn, gdy oczekują oni na swoje partnerki, a to oczekiwanie trwa słynne: „jeszcze minutkę, jestem już prawie gotowa”. Można również zdecydować się na półkę z lustrem, gdzie dodatkowo zyskamy miejsce na drobiazgi. Podobne zalety ma pufa ze schowkiem, czy też pikowana skrzynia.

Przedpokój – wysoka zabudowa

Jeżeli przedpokój jest mały, a domowników dużo, to warto poza stojącymi wieszakami, zdecydować się na wysoką zabudowę. Można tutaj wybrać proste półki z lustrzanymi frontami, które dodatkowo powiększą przestrzeń. Pomieszczą one naprawdę sporo ubrań, czy też butów. To także doskonałe rozwiązanie, gdy w sezonie zimowym odwiedzają nasz dom goście. Świetnie również prezentują się meble na wysoki połysk. Zabudowa pod sam sufit naprawdę sprawi, że zyska się wiele miejsca. W przypadku małych i prostokątnych przedpokojów warto jeszcze zastanowić się na pawlaczami, gdzie można umieścić rzeczy, których aktualnie się nie używa.

Organizery na przedpokój

Jeżeli masz wszystko porozrzucane po swoim domu i ciągle nie możesz nic znaleźć, to koniecznie powinieneś zainteresować się organizerami na przedpokój. Wystarczy je tylko zawiesić na drzwiach, czy też ścianie. Zajmują naprawdę niewiele miejsca. Dzięki temu masz zawsze wszystko pod ręką. Skończą się problemy ze znalezieniem kluczy, czy też kluczyków od samochodu. Ciekawym wyborem są również wieszane kosze, czy też pudełka. Tutaj można zdecydować się na modele wykonane z PCV, czy też wiklinowe. Świetnie prezentują się również drewniane.

Warto dodatkowo pamiętać, aby nie przytłoczyć małej przestrzeni przedpokoju poprzez dobór ciemnych kolorów. Można zatem zdecydować się na jasne kolory np. biel,czy też beż, ewentualnie tapety w geometryczne wzory. Można również dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie wieszając lustro. Koniecznie trzeba jeszcze zadbać o odpowiednie oświetlenie . Sprawdzi się tutaj kryształkowy żyrandol, ewentualnie listwy ledowe. Aby łatwiej utrzymać porządek najlepiej zrezygnować z dywanów i wybrać klasyczne płytki, czy też podłogę wykonać w żywicy epoksydowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here