Odkryj w sobie minimalistę! Zacznij od wystroju wnętrza

Coraz częściej słyszymy, że minimalizm się opłaca. Zmieniając swoje przyzwyczajenia i rezygnując z bycia zbieraczem, otwieramy drzwi do zupełnie innego świata – bez zbędnych przedmiotów, krzykliwych kolorów i tworzyw sztucznych. Minimalizm jest naturalny, a więc każdy z nas ma go w sobie i każdy może go wprowadzić do swojego domu.

Urządź mieszkanie z głową

Minimalizm we wnętrzu musi być przemyślany. Nie wystarczy pozbyć się starych mebli i w ich miejsce wstawić nowe. Tu liczy się każdy szczegół. Zwróć uwagę na kolory, dobierając poszczególne meble tak, by tworzyły harmonijną całość. Zdecydowanie postaw na stonowaną kolorystykę i nie bój się bieli, szarości, czerni i pasteli. Bardziej wyraziste kolory możesz umieścić w swoim wnętrzu pod postacią dodatków, takich jak poduszki, koce czy obrazy, które w każdej chwili można wymienić na nowe, całkowicie odmieniając mieszkanie. Ściany pomalowane na jasny kolor optycznie powiększą pomieszczenie i będą stanowiły bazę dla mebli. Jeśli chcesz postawić na nowoczesność, pomaluj jedną ścianę na zupełnie inny kolor lub wybierz odmienną fakturę, na przykład białą cegłę.

Niech stanie się światłość

W minimalistycznym wnętrzu nie można zapomnieć o oświetleniu, które bardzo często potrafi całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Dobierając oświetlenie, kieruj się swoimi potrzebami. Spędzasz dużo czasu przy stole, przy którym czytasz książki i grasz z rodziną w planszówki? Spraw sobie dużą designerską lampę, która oświetli stół, a także zadbaj o oświetlenie punktowe – małe stojące lampki lub kinkiety. W minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się naturalne lampy drewniane.

Jak kupić wygodne meble minimalistyczne online?

Minimalizm powinien sprzyjać odpoczynkowi, dlatego meble minimalistyczne dobrane do mieszkania mają być nie tylko designerskie, lecz również wygodne. Wizyta w salonie meblowym pozwoli ci zdecydować, czy mebel, który oglądałeś na stronie internetowej, w rzeczywistości jest tak wygodny, jak twierdzi producent. Jednak jak sprawdzić wygodę krzesła lub fotela, zamawiając meble przez internet? Są na to trzy sposoby:

  1. Zaufaj renomie producenta. Jeśli masz swojego ulubionego producenta, któremu bezgranicznie ufasz, z pewnością możesz zamówić zachwalany przez niego mebel w ciemno i na 99% będzie to dobry wybór. Warto również sugerować się opiniami znajomych i internautów, a także kierować się wyglądem strony internetowej producenta – im bardziej dopieszczona strona, tym większa szansa na to, że meble minimalistyczne z oferty firmy są wysokiej jakości produktami.
  2. Udaj się do showroomu. Wielu renomowanych producentów działających online ma swoje showroomy, w których można na żywo zobaczyć i wypróbować meble oraz skonsultować swój wybór z doradcą klienta. Zanim więc zamówisz meble przez internet, sprawdź, czy na stronie producenta nie ma informacji na temat showroomu – może właśnie w twoim mieście będziesz mógł sprawdzić upatrzone meble. Przykładowo, producent CustomForm sprzedaje swoje meble minimalistyczne online, a równocześnie umożliwia swoim klientom wizyty w katowickim showroomie. W ten sposób producent nie tylko promuje swoją ofertę, lecz również ułatwia wybór klientom.
  3. Znaj swoje prawa. Jeśli już zamówiłeś meble online, jednak nie jesteś zadowolony z zakupu – krzesła są niewygodne, a stół niepraktyczny – masz prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here