Gadżety do ogrodu

Lubisz pracować w przydomowym ogrodzie? Nie jesteś sam! Wielu osobom ogrodnictwo sprawia ogromną przyjemność. Nic dziwnego, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści – przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Między innymi poprawia nastrój, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga walczyć z bezsennością, obniża poziom stresu, rozwija kreatywność oraz może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób i dolegliwości – zalet tych jest jednak z pewnością o wiele więcej, o czym dobrze wie każdy, kto regularnie spędza czas na swoim ogrodzie. Istnieje wiele sposobów, aby jeszcze bardziej usprawnić sobie prace ogrodowe oraz sprawić, aby były przyjemniejsze. Jakie gadżety przydadzą się każdemu ogrodnikowi?

Akcesoria, które usprawnią pracę w ogrodzie

Chwasty to zmora każdego ogrodnika – pojawiają się mimo regularnego wyrywania, psując starannie zaprojektowany krajobraz. Nawet najlepiej zadbany ogród nie jest na nie odporny, a pozbywanie się ich często kończy się bólem kręgosłupa. Ogromnym ułatwieniem w takiej sytuacji, okazuje się wyrywacz do chwastów, wyposażony w chwytak oraz wyrzutnik do usuwania wyrwanych roślin. To proste urządzenie, dzięki któremu nie musisz brudzić rąk ani schylać się, aby pozbyć się nieproszonych roślin. Jego obsługa nie jest skomplikowana – wystarczy wbić ostrze w ziemie, przekręcić oraz wyciągnąć wraz z chwastem. Istnieją też wersje tego urządzenia obsługiwane przy pomocy nogi. Kolejnym niezbędnym gadżetem każdego ogrodnika jest klęcznik – dzięki niemu będziesz mógł wygodnie usiąść, podczas wykonywania wielu czynności w ogrodzie. Sprawdzi się szczególnie podczas pielenia i przesadzania roślin. Podobną funkcję pełnią nakolanniki, które zapewniają stawom komfort, dzięki swojej starannie zaprojektowanej budowie. W ich wnętrzu znajduje się pianka, a na zewnątrz wytrzymały i wodoodporny materiał. To kolejny praktyczny gadżet, dzięki któremu Twoje kolana nie będą obciążone nawet podczas wielogodzinnej pracy w ogrodzie.

Gadżety idealne dla każdego ogrodnika

Podlewanie kwiatów i krzewów to jedna z najważniejszych czynności w ogrodzie. Podczas letnich upalnych dni, powinno się to robić nawet codziennie, aby zapewnić roślinom odpowiednie warunki do wzrostu. Zazwyczaj w tym celu niezbędny jest wąż, jednak sprawa się nieco komplikuje, jeżeli nie masz do niego dostępu. Używanie konewki potrafi być bardzo męczące. O wiele lepszym rozwiązaniem jest worek na wodę, który ma pojemność nawet 80 l i może być transportowany na taczce. Wystarczy jedynie ustawić go w odpowiednim miejscu i odkręcić kurek – rośliny zostają porządnie nawodnione w krótkim czasie, bez nadmiernego wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here